Standbeeld van F.M. Wibaut, Amsterdam. met in het midden verhoogde groenstro ken. De Wibautstraat werd ooit de lelijk ste straat van Amsterdam genoemd, maar dat weinig flatteuze predicaat verdween na succesvolle renovaties in de periode 2010 2015. Het metershoge standbeeld van 'on derkoning' Wibaut heeft in 2019 een nieu we plek gekregen, in de middenberm aan de kop van de Wibautstraat. Het bronzen kunstwerk is ontworpen door Han Wezelaar en werd in 1966-1967 gemaakt. We lopen vervolgens de Wibautstraat van noord naar zuid af en komen dan langs de Amstelcampus, het complex van de Hoge school van Amsterdam (HvA). Het hoofd gebouw heet Wibaut Huis, een nieuw op getrokken, imposant gebouw voor deze onderwijsinstelling. In de centrale hal tref fen we een speciaal voor dit Huis gemaakt mozaïek van 1000 stukjes van het mar kante hoofd van Wibaut. Daarboven zien we een van de vele quotes van Wibaut: Ver andering komt wanneer de mensen het wil len, eerder niet. Ook onderdeel uitmakend van het Huis zijn de Floor Zaal en het HvA- debatcentrum Floor. Tot slot vinden we nog het Wibaut Hof, de naam van de binnen plaats van de campus van de hogeschool. Verder in zuidelijke richting was in het oude Paroolgebouw restaurant Baut gevestigd, maar dat is verhuisd. De horecagelegen heid is verder gegaan als zusterbedrijf on der de naam 'C'. Iets verderop treffen we het Wibautplant- soen dat enkele jaren geleden werd om gedoopt in Wibautpark. Gekoppeld aan het park is de Vereniging Wibautplantsoen, die hier toezicht houdt. En dan is er direct naast het park nog de Wibaut Tuin, een stuk groen dat door buurtbewoners werd aangelegd en wordt bijgehouden. Aan de andere zijde ofwel de westzijde van de Wibautstraat vinden we boven de ves- Mozaïek in het Wibauthuis, Amsterdam. Januari 2020

Den Spiegel | 2020 | | pagina 13