Van het bestuur Peter van Druenen Tussen het verschijnen van de vorige edi tie van Den Spiegel en de editie die u nu in handen heeft, zaten drie zeer bijzondere maanden. De corona-pandemie was al een tijdje aan de gang in het verre Oosten maar had inmiddels vaste grond onder de voeten gekregen in de andere werelddelen, waar onder Europa. Om de verdere verspreiding van het virus zoveel mogelijk af te remmen gingen de meeste landen op slot: sommige extreem, andere wat minder. Tot de eerste categorie behoorde België, tot de laatste Nederland. Hoewel..., zelfs de zogenaamde 'intelligente' lockdown die het kabinet Rutte III afkondigde had zeer grote gevolgen voor het maatschappelijke en culturele leven. Vooral het laatste kreeg zeer te lijden onder de maatregelen, zoals ons eigen muZEEum en het Zeeuws Archief waar tegenwoor dig de Vlissingse spullen worden bewaard. Beide organisaties werkten wel gewoon door, maar volledig afgesloten voor het publiek. Dankzij het 'doorwerken' was er wel sprake van een versnelde oriëntatie op virtuele presentaties. De digitale toeganke lijkheid van het archief bleef in stand en er kwam zelfs een corona-hotspot waarvan het doel was zoveel mogelijk gegevens vast te leggen die te maken hadden met de wijze waarop de corona-crisis in Zeeland werd aangepakt en ervaren. Belangrijk voor toekomstig archiefonderzoek! Het muZEEum was zeer actief met verschil lende virtuele rondleidingen rond thema's als Water, Werk, Glorie en Avontuur. Kijk op de website en ga er eens goed voor zitten wanneer u dat nog niet heeft gedaan: www. muzeeum.nl. Ook onze Vriendenvereniging ontkwam niet aan de maatregelen. De lezing van 11 maart over de kaart van Vlissingen uit 1548 kon nog net doorgaan en trok een volle zaal. De Algemene Ledenvergadering in april, met aansluitend een lezing van Ad Tramper over de inundatie en de fotocol lectie Kruithof, moesten we helaas uitstel len. Binnenkort wordt bekend wanneer en in welke vorm ze zal worden georganiseerd. Wat echter altijd doorgaat is het verschij nen van Den Spiegel. Alle onderdelen van het productieproces - het schrijven van de artikelen, de redactie, de vormgeving, het drukken, het inpakken en het verspreiden - zijn volledig 'corona-proof' en konden dus gewoon doorgaan. Het resultaat heeft u nu in handen. Ik wens u veel leesplezier! 28 Den Spiegel

Den Spiegel | 2020 | | pagina 30