Archiefnieuws Archieven van de gemeente Vlissingen nu opgenomen in het Zeeuws Archief Ad Tramper Half januari 2020 was het zover en stond de verhuiswagen van de firma Vogel aan de achterdeur van het gemeentearchief Vlissingen. In krap drie weken tijd werden de archieven en collecties van de gemeente Vlissingen overgebracht naar de depots van het Zeeuws Archief in Middelburg. Zo'n ver huizing is een hele operatie, alle archiefdo zen moeten immers van een nieuwe fysieke standplaats worden voorzien. Daarnaast moet het materiaal ook online te vinden zijn. In totaal verhuisde ruim twee strek kende kilometer aan papier van Vlissingen naar Middelburg. Per 1 maart waren de archieven al op te vragen op de studiezaal van het Zeeuws Archief. Naast een bezoek aan de studie zaal kan men het materiaal tegen geringe kosten ook online opvragen. Het gescande en beschikbaar gestelde fotomateriaal is straks grotendeels gratis te downloaden. Voor beeldmateriaal waarop nog auteurs recht van toepassing is, wordt doorverwe zen naar de betreffende auteursrechtheb bende. Half maart kregen we corona over ons heen en kon er alleen nog maar online ge gevens worden opgevraagd. Intussen zijn de studiezaalbezoekers weer welkom, op afspraak. Ook het bezoek van de Vrienden vereniging aan het Zeeuws Archief moest worden uitgesteld. Het oude depot van het gemeentearchief Vlissingen wordt nu verhuurd aan het Zeeuws Archief. Hier is nu de burgerlijke stand van Zeeland geplaatst, deze bestaat uit zo'n 800 meter aan akten van geboor ten, huwelijken en overlijdens van de laat ste 200 jaar. Deze gegevens zijn al gedigi taliseerd. Momenteel wordt er veel tijd gestoken in het overzetten van de Vlissingse beeldbank Verhuisbedrjf Vogel staat bij de achterdeur van het Gemeentearchief Vlissingen, januari 2020. (Foto Ad Tramper) Oktober 2020 19

Den Spiegel | 2020 | | pagina 21