Een buurtvereniging tijdens de wederopbouw Frits de Kaart Posthoorngeschal in Vlissingen Na de vijf oorlogsjaren van 1940 tot 1945 begon met de wederopbouw van het land, naast het puinruimen van gebombardeerde steden als bijvoorbeeld Vlissingen, het maatschappelijk leven weer geleidelijk aan op gang te komen. Vele verenigingen die reeds voor de oor log bestaan hadden, begonnen weer voor zichtig met de verschillende activiteiten. Datzelfde was ook het geval met tal van buurtverenigingen, waarvan vele waren op gericht omstreeks 1935. Het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard in 1937 was vaak de directe aanleiding tot oprich ting van een buurtvereniging. Ook in Vlissingen waren kort na de Tweede Wereldoorlog een aantal buurtverenigingen actief, zoals onder andere de buurtvereni ging Tuinstad (omgeving Bloemenlaan/ Irisl aan), de buurtvereniging Hobeinstraat en omgeving en de buurtvereniging De Posthoorn. Met name de buurtvereniging De Posthoorn ontwikkelde zich begin ja ren vijftig tot een actieve buurtvereniging waarvan de activiteiten zich aanzienlijk verder uitstrekten dan de 'eigen buurt'. Het oorspronkel ijke werkterrein van deze buurtvereniging was het oude stadsdeel van Vlissingen. Om precies te zijn het ge bied rond het toenmalige postkantoor aan de Steenenbeer. Straten als Gravestraat, Palingstraat, Hendrikstraat, Emmastraat en Zeilmarkt behoorden tot haar werkge- Een bezoek aan Schiphol tijdens een vakantietocht naar Schoorl in 1963. Uiterst links auteur Frits de Kaart. Derde t/m vijfde persoon zijn Rie de Kaart-van Dis en Frits de Kaart (ouders) en Frans Hermens. Uiterst rechts staat zijn vrouw Mw. Hermens, allen gingen mee als leiding. (Foto particuliere collectie). Oktober 2020 3

Den Spiegel | 2020 | | pagina 5