Een groepsfoto tijdens een driedaags verblijf in Amersfoort, 1962. (Foto particuliere collectie). bied. Ook de nieuwbouw op het Eiland, de Kanaalstraat (tegenwoordig Piet Heinkade) rekende men tot deze buurt. Wanneer De Posthoorn is opgericht is niet precies te zeggen, maar vaststaat dat men begin jaren vijftig 23 leden had. In die pe riode ontstond er een heuse 'bestuurscrisis' binnen de vereniging. De voorzitter, Van Zutphen en de penningmeester, mevrouw Vader hadden het met elkaar aan de stok. Alle leden werden persoonlijk benaderd om aanwezig te zijn op een ledenvergadering waar de klap zou vallen. De ledenvergade ring koos de zijde van de voorzitter, terwijl ter vergadering boekhouder De Kaart tot penningmeester werd gekozen. Het zou het begin worden van vele activitei ten van wat men tegenwoordig zou noemen het sociaal-cultureel werk. De nieuwe bestuursleden gingen driftig op huisbezoek om het door de 'crisis' uitge dunde ledenbestand weer op peil te bren gen en niet zonder succes. Na korte tijd waren er al zo'n 100 leden, welk aantal nog aanzienlijk zou stijgen tot rond de 350 le den. De contributie bedroeg voor gezinnen zonder kinderen 45 cent per maand en ge- zinnen met kinderen betaalden een kwartje per week. Een bedrag dat in het nog niet geautomatiseerde tijdperk aan huis werd opgehaald. Ook het bestuur werd weer op sterkte ge bracht. Naast de reeds genoemde voorzit ter en penningmeester waren dat de belas tingambtenaar Hermens als secretaris en als bestuursleden de typograaf Lammers, de juist uit Nederlands-Indië teruggekeerde sergeant-majoor Niemantsverdriet, meu belmaker Noordermeer en de beambte van het loodswezen Muller. Welke activiteiten organiseerde deze buurt vereniging? Daar waren bijvoorbeeld de spelmiddagen voor kinderen op een woens dagmiddag in de maand in de voormalige Willem III-kazerne. De festiviteiten rond Sinterklaas, Koninginnedag en Bevrijdings dag. Talentenjachten waar vooral jongeren hun muzikale vaardigheden konden laten zien. Maar ook feestavonden voor ouderen met bijvoorbeeld de in Vlissingen bekende cabaretgroep Fakoster, het cabaretgezel schap van Frits Koster, de voordrachts kunstenaar Simon Berrevoets uit Goes, de Vlissinger Fred Florisse, die later op de ra- 4 Den Spiegel

Den Spiegel | 2020 | | pagina 6