Toneelavond „De Posthoorn" De toneelavond, die de buurtvereni ging „De Posthoorn" haar leden za terdag in het Concertgebouw te Vlis- sin gen voorzette, was geheel door eigèn krachten verzorgd. Óp een wij ze bovendien, die waardering af dwong. De keuze was gevallen op een vlotte komedie, „Aardappelen1" van Jacques van Tol. De schrijver- werpt een dooi sneefami lie een jaar lijks legaat van 10.OCX) in de schoot, waaraan echter de bijzondere voor waarde is verbonden, dat 2tj geen aardappelen meer mogen eteni Doen zij dit toch, dati vervalt het legent aan een asiel. De erflater heeft als bijzonder actieve controleur de as lel- houder aangesteld. Een grappig ge geven, dat dc schrijver volop in de "elegenheïd stelde, vermakelijke si tuaties te scheppen, waarin de aard appel uiteraard een hoofdrol speel- Het wartn de heer Geijs, nis dn si garenwinkelier Jansen, rle man die het legaat kreeg, mevrouw Lu ka. als 1 zijn vrouw, mej. v. th Hoeven, als zijn dochter Mies. de heer De Kaan. als een notaris, de heer Crtsand, in fic rol van Johnny van Hoorn, de hoer De Leeuw, nis van Hoorn sr., mej. Gijzel, als een werkster eri me vrouw Meeuse als een dienstbode, die bel stuk op verdienstelijke wijze op de planken brachten. De voorzitter, de beer Van Zutphen sprak aan het eind van het stuk een dankwoord. Na de pauze zong mevr. Ponse* Böone enkele liederen, muzikaal bijgestaan door de heer L, Mouthaan, De heer De Leeuw verzorgde nog en kele spelen Het hangt aan de muur en het tikt en het orkestje ?,Thé Thrillers" vergastte de jonge ren onder de aanwezigen op wat rock and rall-muziek. Nadat de heer Geils enkele schetsjes had opgevoerd, begon het bnl- ZB Krantenbank Zeeland, PZC, 24 december 1959. Filmclub Eind jaren vijftig spreidde De Posthoorn haar vleugels wat verder uit dan alleen de buurt rondom het postkantoor. De filmclub De Posthoorn werd opgericht. Voor een dubbeltje per week konden kinderen tot twaalf jaar lid worden waarna men eenmaal per maand op zaterdagmiddag naar het Al- hambratheater in de Coosje Buskenstraat kon om een sprookjes- of avonturenfilm te zien. Een waar fenomeen in het nog be trekkelijk tv-loze Vlissingen. Bij alle lagere scholen werden folders uitgedeeld om le den te werven. Het liep storm. Binnen af zienbare tijd had de filmclub zo'n 500 le den. Ze konden ternauwernood tijdens één voorstelling in Alhambra. Evenals de kinderen van de buurtvereni ging konden ook de kinderen van de film club meedoen aan tal van activiteiten. Dat verhoogde uiteraard wel het aantal deelne mers, waarbij men bijvoorbeeld tijdens een sinterklaasfeest tweemaal op een middag een 'bomvol' Concertgebouw had. Ook konden leden van beide verenigin gen, die overigens hetzelfde bestuur had den, meedoen aan de diverse bustochten met als reisdoel bijvoorbeeld de dierentuin in Antwerpen, de Efteling, dat toen nog een sprookjesbos was, het Melipark in het Belgische De Panne of diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Ook werden er wel meerdaagse uitstapjes gemaakt, zoals bijvoorbeeld een busreis van drie dagen langs jeugdherbergen met een bezoek aan een voetbalwedstrijd in een 'echt' stadion, namelijk het Goffertstadion in Nijmegen. Ook werd een week gebivak keerd op een boerderij in het nabij Breda gelegen Dorst. In een tijd waar van welvaart nog nauwe lijks sprake was, moest men wel op de centjes letten. Zo moesten tijdens busrei zen drie kinderen op een bank die normaal voor twee personen was. Op deze wijze konden er 66 kinderen in een bus. Voor eten en drinken werd door het bestuur gezorgd. Daartoe werden bij de bestuurs leden thuis de avond voor de reis hele partijen broodjes gesmeerd en belegd. Bij melkboer Volkers leende men melkbussen met een kraantje waarin limonadesiroop, verdund met water werd gedaan. Alvorens te tappen moest men echter wel eerst in de bus roeren teneinde de siroop goed te men gen. Maar ook daaraan hadden de nijvere bestuursleden gedacht. Voor dit doel wer den latten meegenomen die normaal ge bruikt werden om de kookwas te roeren, in de volksmond wel 'Persil-latten' genoemd. 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2020 | | pagina 8