2001 startte Rob's Meubelhal op num mer 32 in dit pand de verkoop van ge bruikt meubilair, koelkasten, kachels, tv's en radio's. Het bedrijfje was eerder als De Rommelhal gevestigd in de Glacisstraat. In december 2010 hield de uitbater een leegverkoop. Vóór 2001 verkocht men er fietsonderdelen. De familie Neufeglise, die aanvankelijk een autobedrijf runde in res pectievelijke de Scheldestraat en aan de Industrieweg vestigde zich in 1987 in de Van Dishoeckstraat tegenover de brand weerkazerne. In het voormalige pand van De Broederband was eind jaren zeventig het watersportbedrijf Bimmel gevestigd. Pal naast de voormalige bakkerij De Broe derband vond op zaterdag 5 oktober 1974 de inwijding plaats van de Koninkrijkszaal der Jehova's Getuigen. Aanvankelijk ge bruikten zij een ruimte in de Willen III- kazerne. Toen de gemeente het woning bouwplan voor het Scheldekwartier wilde ontwikkelen ontstond de mogelijkheid om het pand aan te kopen en de Jehova's Ge tuigen de mogelijkheid te bieden de gym zaal van het scholencomplex aan de Ver lengde Bonedijkestraat aan te kopen. De gymzaal werd verbouwd en in 2014 inge wijd. In de zomer van 2017 vond de sloop plaats van zowel de voormalige Broeder band als de Koninkrijkszaal. De Broederband - hoek Van Dishoeckstraat/Singel Begin vorige eeuw liet de Coöperatieve Broodbakkerij De Broederband uit Middel burg een bakkerij bouwen aan de Paul Krugerstraat hoek Hobeinsteeg. Dit bete kende het begin van de afdeling Vlissingen die zich in 1910 van Middelburg afsplitste en zich vervolgens de Vlissingsche Coöpe- rat ieve Volksbroodbakkerij en Verbruiks- vereniging De Broederband ging noemen. Behalve deze bakkerij begon de nieuwe coöperatie een kruidenierswinkel aan de Nieuwendijk. Het bedrijf groeide uit tot de grootste verbruikerscoöperatie van Zeeland, voor het grootste deel gericht op het linkse volksdeel van de stad. Bij de Scheldestaking van 1928 koos het bestuur de zijde van de arbeiders door als eerste een korting te verstrekken van vijf cent op de broodprijs en tien procent op de kruidenierswaren. In het begin van de jaren dertig ontstond er veel strijd in Vlissingen over de coöpe- Groepsfoto van het personeel van Coöperatie De Broederband voor de brood- en banketbakkerij aan de Van Dishoeckstraat, hoek Singel, circa 1937. (Zeeuws Archief, Fotocollectie Vlissingen, Collectie Dert). 12 Den Spiegel

Den Spiegel | 2021 | | pagina 14