Archiefnieuws Kees de Baar, De Koninklijke Postvaart Vlissingen - Engeland (Vlissingen 2020) Afgelopen periode overleden twee steun pilaren van het voormalige gemeentear chief Vlissingen. Anton Tanghe overleed op 15 december na een ziekbed van een jaar, Olga Jacobs-Stroo overleed op 25 februari jl. na een kort ziekbed. Beiden hebben veel voor het gemeentearchief betekend. Anton was de fotodocumentalist bij het gemeentearchief en na zijn pensionering nog als vrijwilliger werkzaam. Hij heeft dui zenden foto's gedetermineerd en beschre ven. En in de tijd dat ook de doka nog in bedrijf was duizenden foto's afgedrukt. Zijn kennis van de topografie van de stad was dan ook ongeëvenaard. Vragen waar het in Vlissingen kon zijn en of het wel in Vlissingen was, konden bijna altijd door hem worden beantwoord. Daarnaast ging hij ook zelf op pad om foto's te maken. Wie het interview nog eens terug wil lezen met Anton dat Veroninca Frenks maakte, verwijs ik naar het eerste nummer van Den Spiegel uit 2012. Olga Jacobs-Stroo was bijna 30 jaar lang vrijwilliger bij het gemeentearchief. Bij de overgang van het Vlissingse archief naar het Zeeuws Archief vond ze het mooi ge weest. Elke maandagmiddag, op een paar weken vakantie na was ze van de partij, jaar in jaar uit. In haar eentje heeft ze een hele eeuw aan notariële archieven nader toegankelijk gemaakt, tienduizenden re cords. Dat is nog maar één van de wapen feiten. Op het werk van Anton en Olga kunnen an deren weer voortbouwen. We zijn hen dank baar en daarom wil ik bij hen stilstaan. Wat van waarde is, gaat niet verloren. Ad Tramper, OUD-GEMEENTEARCHIVARIS VAN VlISSINGEN Ad Tramper Enige tijd geleden verscheen het boek De Koninklijke Postvaart Vlissingen-Engeland van auteur Kees de Baar. Het boek is een jubileum-uitgave van de Vlissingse Fila telisten Vereniging (VFV) en borduurt voort op het werk van oud-voorzitter Jan Hintzen, die over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland enkele artikelen schreef. Hintzen was ook jarenlang eindredacteur van Den Spiegel, het is dit jaar tien jaar geleden dat hij overleed. Hij liep altijd al met plannen rond voor een dergelijke uit gave, De Baar heeft het plan ten uitvoer gebracht. Hij heeft hierbij uitgebreid geput uit de verzameling van Hintzen. Daarnaast raadpleegde hij het omvangrijke archief van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland in Rotterdam en enkele particuliere verzame lingen. Kees de Baar is ook waarnemend voorzitter van de VFV. Het boek is niet in de handel verkrijgbaar en kan voor de prijs van 50 euro verkregen worden bij de secretaris van de VFV. Ook verschijnt het boek in een iets gewijzigde uitgave bij de Nederlandse Vereniging van Poststukken- en Poststempelverzamelaars als nummer 34 in de reeks Posthistorische Studies. Het eerste hoofdstuk behandelt de geschie denis van de Walcherse haven-, kanaal- en 28 Den Spiegel

Den Spiegel | 2021 | | pagina 30