Van het bestuur Marianne Kloosterboer U hebt weer een nieuw exemplaar van Den Spiegel in handen. Ik wens u veel leesple zier toe. Het bestuur van de Vrienden is een aantal keren bij elkaar geweest. Het is wel vreemd om terug te kijken op een jaar waarin we geen enkele activiteit konden organiseren. We hopen dat we binnenkort weer wat op kunnen pakken. Zo is het de bedoeling dat we in oktober een algemene ledenvergade ring houden met aansluitend een lezing. Zo gauw er meer bekend is zullen we u daar over informeren. Volgend jaar bestaan de Vrienden 40 jaar. Daar gaan we uiteraard aandacht aan besteden. Den Spiegel bestaat dan ook 40 jaar. Bij het opruimen van het archief kwamen er nog heel wat oude exemplaren van Den Spiegel tevoorschijn. Begonnen op een stencilmachine, zonder kleurenfoto's hebben we nu na 40 jaar een prachtig full color exemplaar. Ons ledenaantal blijft al een hele tijd rond de 640. Daar zijn we heel blij mee, maar er kunnen altijd nieuwe leden bij. Geeft u deze Den Spiegel eens door aan uw buurvrouw of buurman. Ze kunnen zich opgeven via: secr@vriendenmuzeeum.nl In een eerdere bijdrage heb ik al eens aan gegeven dat ik ook educatiegids ben in het muZEEum. Helaas hebben we het afgelo pen jaar nauwelijks rondleidingen kunnen geven. Het was in dit coronajaar voor veel scholen geen prioriteit om een bezoek aan het muZEEum te brengen. We gaan ervan uit dat dat in het komend jaar wel weer gaat gebeuren. We hebben zoveel moois te laten zien en te vertellen. Wel is er in juni nog een groep PABO-stu denten geweest. Zij hadden eerst de film Slag om de Schelde gezien en kwamen daarna naar het muZEEum, de kazematten en de Oranjemolen. Zelf stond ik die middag als gids in de mo len. Voor veel van deze leerlingen was de slag om de Schelde nog vrij onbekend. En wat is het dan mooi om zoveel te kunnen vertellen op historische grond. De school had zelf ook nog twee vrijwilligers geregeld en die stonden al even enthousiast te ver tellen. Het was prachtig om mee te maken hoe de leerlingen deze informatie allemaal tot zich namen. Ik kwam met een heel vol daan gevoel thuis die dag. 24 Den Spiegel

Den Spiegel | 2021 | | pagina 26