Van het bestuur Marianne Kloosterboer Den Spiegel 28 Er komen weer schoolkinderen naar het muZEEum, daar zijn de educatiegidsen Wij zijn nog steeds op zoek naar nieuwe mensen voor het bestuur, o.a. een penning meester. Meldt u aan als u nog wat tijd over hebt, wij zouden er heel blij mee zijn. En nu maar weer genieten van deze nieuwe aflevering van Den Spiegel. heel blij mee. Het is altijd fijn om kinderen door het museum rond te leiden en ze ver halen te vertellen. Vooral het verhaal over het allemans eindje is altijd een groot suc ces. Een paar weken geleden hebben we een aantal studenten van Scalda op bezoek ge had. Zij moesten geïnstrueerd worden over een methode waarbij je leert om goed naar een schilderij of foto te kijken. En dan met het doel om de mensen er over te laten praten. Wat zie je, wat doet dat met je? Her ken je er iets in? Deze Scalda-studenten komen daarna met oudere(dementerende)mensen terug en gaan dan op deze manier met hen in ge sprek. Ze komen dan in de pakhuizen waar de foto’s van de inundatie in Oost Souburg hangen. Er zijn ouderen die dat nog heb ben meegemaakt of die de plek herkennen. Dit is een mooie samenwerking tussen de Scalda-studenten en het muZEEum. De Vrienden van het Zeeuws Archief en onze vriendenvereniging hebben besloten om meer samen te werken. Beide vrienden verenigingen kunnen elkaar versterken. We houden elkaar op de hoogte van activitei ten en nodigen elkaar daar voor uit. Zo was u ook uitgenodigd voor de lezing van het Zeeuws Archief op 6 november. Zo gauw het weer mogelijk is organiseren we een rondleiding in het Zeeuws Archief. Deze rondleiding stond al gepland voordat Corona z’n intrede deed en is nog steeds uitgesteld. Zo gaat het ook met een excursie. Die wil len we graag weer organiseren maar we weten nog niet of we dat in het voorjaar of najaar van 2022 doen. Dit hangt af van de ontwikkeling van de pandemie in de winter. Wat we wel weten is dat de vriendenvereni ging volgend jaar 40 jaar bestaat. In mijn vorige bijdrage heb ik daar al iets over ge schreven. Daar gaan we uiteraard aandacht aan besteden in Den Spiegel maar ook met eventueel een vriendendag in samenwer king met het muZEEum. Dat is ook een mooie gelegenheid om nieuwe leden te werven.

Den Spiegel | 2022 | | pagina 30