Van het bestuur Marianne Kloosterboer Den Spiegel 28 We hebben al regelmatig aangegeven dat het bestuur op zoek is naar nieuwe be stuursleden. Daar werd heel lang niet op gereageerd. Tot een aantal weken gele den Peter Kruizinga zich meldde. Hij heeft de laatste vergadering bijgewoond en wil graag kijken wat hij voor de Vrienden kan betekenen. Daar zijn we blij mee. Op de eerstvolgende algemene ledenvergadering kunnen de leden hierover hun stem uit brengen. Als de pandemie nu geen rare bokke- sprongen meer maakt hopen we op 18 mei aanstaande de uitgestelde ALV te kunnen organiseren. Na het huishoudelijke gedeel te is er een lezing en die wordt deze keer gehouden door Peter van Druenen. Het zal gaan over Vlissingen in het jaar 1572, de Spanjaarden moesten de stad uitgewerkt worden. Voor Vlissingen waren dat roerige tijden waar Peter u alles over kan vertellen. We hadden u Gerhard de Kok ook al een keer beloofd, die proberen we nu vast te leggen voor een lezing in het najaar. Dat wordt een lezing die gaat over het slavernij verleden, waarover hij een boek heeft ge schreven Daarnaast willen we ook weer nadenken over de organisatie van een excursie. Dat zal dan pas in het najaar worden. Het lijkt nog ver weg maar we hebben dan waar schijnlijk meer zekerheid of het dan door kan gaan. Zo pakken we toch langzamer hand de activiteiten weer op. Ondertussen wordt er al voorbereidend werk gedaan voor de aanstaande verbou wing in het muZEEum. Voor de scholieren die het muZEEum bezoeken wordt een educatieruimte gemaakt en dat ziet er al heel mooi uit. Laten we hopen dat die ruim te snel weer vol kan zitten en dat er weer rondleidingen gegeven kunnen worden.

Den Spiegel | 2022 | | pagina 30