Expositie ’Verenigd Verzet’ in jeugdherberg Vlissingen - i J PZC 6-5-1975, ZB krantenbank Zeeland April 2022 7 Voordeur Jeugdherberg Scheldestroom, 1970. (Zeeuws Archief, Fotocollectie Vlissingen) verzet in de Tweede Wereldoorlog. Er wer den voor middelbare scholen educatieve programma’s ontwikkeld en aangeboden over natuur en milieu in de Delta. Dit in samenwerking met natuur-, milieu- en ma ritieme organisaties. Van hieruit konden individuen en groepen stadswandelingen maken door Vlissingen en Brugge. In november 1985 zijn velen druk doende met de ontmanteling van de jeugdherberg. Alle bruikbare spullen worden verwijderd en verdeeld over de andere jeugdherber gen. Kasteel Westhove in Domburg wordt de dichtstbijzijnde jeugdherberg, maar va der Kossen verhuist niet mee. Hij sluit een periode in zijn leven af, zonder precies te weten wat de toekomst hem zal brengen. De gemeenteraad heeft besloten het pand te kopen met de bedoeling er woningen te realiseren. De voordeur van de jeugdherberg is heel bijzonder. Deze deur met omlijsting komt uit een gebouw uit de Korenstraat. Oor spronkelijk (vanaf 1740) was in dat ge bouw een brouwerij gevestigd, met de naam ‘De Flesch’ of ‘Engelse brouwerij’. De Flesch is in 1822 door de stad aange kocht en tot garnizoenshospitaal ingericht. Tijdens de landing van de geallieerden in 1944 werd het gebouw De Flesch zo ernstig beschadigd, dat herstel niet meer mogelijk was, waarna het in 1949 gesloopt werd. Het poortje werd uitgebroken en bewaard. In het poortje staat vermeld: ‘D’Mauterie’ Mouterij Dit verwijst naar een oude je neverstokerij die daar vóór de bierbrouwerij was gevestigd. Oorspronkelijk was het gebouw een brouwerij, ge bouwd in 1740 met de naam ‘De Flesch’ of ‘Engelse brouwerij’. De Flesch is in 1822 door de stad aan gekocht en tot een garnizoenshospitaal ingericht. Voormalig militair hospitaal, Korenstraat 6-8 te Vlissingen (Zeeuws Archief, Fotocollectie Vlissingen, foto Dert) tal I f

Den Spiegel | 2022 | | pagina 9