Stap aan boord Karen Kroese Alvast heel veel dank! Den Spiegel 30 In het Zeeuws maritiem muZEEum willen we nieuwe generaties inspireren met ons boeiende maritieme verleden en heden. Om ze te laten zien hoe belangrijk onze maritieme geschiedenis is. Misschien willen ze later zelf wel zeevaarder worden? Het muZEEum bestaat dit jaar twintig jaar; het is hoog tijd om het muZEEum te vernieuwen. We willen een museum blijven waar iedereen - en vooral kinderen - graag naartoe gaat. En nog eens terugkomt. Er is van alles te beleven en te doen. Onze grote wens is om een spannend spel laten maken. Het navigatiespel Houd koers. Een levensecht spel waarbij je op de brug staat van een zeventiende-eeuws schip. Je moet ervoor zorgen dat je schip veilig op koers blijft. Je komt gevaarlijke zand- Dit jaar wordt het Rampjaar 1672 in Ne derland herdacht. Het Rampjaar markeert het einde van een periode die ook wel de Gouden Eeuw wordt genoemd. De Repu bliek der Zeven Verenigde Nederlanden is rijk geworden door de VOC- en Oostzee handel. Dit roept een vijandige houding op bij de landen die ons omringen. In 1672 wordt de Republiek aangevallen door Engeland, Frankrijk en de Duitse bis dommen Münster en Keulen. Het Rampjaar is het begin van een enorme crisis in ons land. Expositie Rampjaar 1672, Michiel de Ruyter: redder des vaderlands Zeeslagen spelen een belangrijke rol in deze periode. De oorlog met Engeland en Frankrijk vindt voor een groot gedeelte op zee plaats: de Slag bij Solebay (1672), twee slagen bij Schooneveld (1673) en de Slag bij Kijkduin (1673). Luitenant-admiraal Michiel de Ruyter heeft het commando over de vloot. Dankzij zijn grote tactische prestaties voorkomt De Ruyter een invasie vanaf zee door Engeland en Frankrijk. Dit maakt hem beroemd. Hij wordt wel Redder des Vaderlands genoemd. De expositie is nu te zien in het muZEEum. banken en stromingen tegen, en natuurlijk maken we het je moeilijk met hoge golven en gaat de wind steeds harder waaien. Het navigatiespel wordt één van de (top) attracties van het nieuwe muZEEum. De ontwikkeling van dit spannende spel kost 16.000 euro. Wat zou het mooi zijn als wij dat samen met u mogelijk kunnen maken! Zodat we straks weer samen trots kunnen zijn op ons prachtige vernieuwde muZEEum. In deze Spiegel zit een flyer over de actie. Scan de QR-code of ga naar www.stapaanboord.nu. Stap aan boord en doneer nu!

Den Spiegel | 2022 | | pagina 32