Van het bestuur Marianne Kloosterboer Ik wens u weer veel leesplezier toe. Juli 2022 31 Wat fijn dat er weer van alles georganiseerd kan worden. Op 18 mei was er voor het eerst na anderhalf jaar een Algemene Leden Vergadering. Hierin werden meteen twee mensen voorgedragen om in het be stuur mee te gaan werken. Francois Hulsbergen was aftredend maar is weer herbenoemd voor een periode van vier jaar. Martin Dekker neemt de taak van penning meester over van Francois. We zijn heel blij dat hij dat wil gaan doen. Peter Kruizinga is algemeen lid en bezoekt onder andere de vergaderingen van de Raad van Toezicht van het muZEEum. Zo zijn we voorlopig weer op volle sterkte. Op deze ALV heeft Onno Bakker ons bij gepraat over de herinrichting en verbou wing. Op de plaatjes ziet het er mooi uit en we zijn dan ook heel benieuwd hoe het er allemaal uit komt te zien. Helaas moet het muZEEum wel een tijd de deuren sluiten, van 1 november dit jaar tot eind april 2023. Peter van Druenen heeft ons nog meer verteld over de opstand van Vlissingen in 1572. Wij waren echt de eerste stad die zich heeft ontdaan van de Spanjaarden. Hij heeft ons meegenomen in de geschiedenis die daar aan vooraf ging en wat de rol was van de Watergeuzen. Een boeiend stukje geschiedenis. We hopen in het najaar, voor de tijdelijke sluiting van het muZEEum, op 26 oktober a.s. nog een lezing te kunnen houden. Die zal dan verzorgd worden door dr. Gerhard de Kok en zal gaan over het slavernijverle den van Vlissingen. Er wordt ook weer een excursie voorbereid, die zal zijn op 9 september. Deze keer gaan we naar Hellevoetsluis en de Maasvlakte. Bij deze Den Spiegel treft u nadere infor matie en inschrijvingsmogelijkheid aan. Dit jaar is het 40 jaar geleden dat de eerste Den Spiegel uitkwam. Bij het opruimen van het archief lagen er nog heel veel oude nummers. De eerste exemplaren werden op een typemachine geschreven en gekopieerd. Wat een verschil met de huidige versie, dat is een hele gedaante verwisseling. De Vrienden doen elk jaar wel een schen king aan het muZEEum om de collectie te beheren. Dit jaar is er 5.000,- geschonken om schilderijen te restaureren. En ook nu is er weer een vraag binnengekomen om financieel mee te helpen aan de herinrich ting. Daar hebben we positief op gerea geerd. Er wordt 20.000,- gedoneerd bestemd voor de herinrichting van het zo genaamde ‘open depot’. Vanaf 1 juni komt er vanuit het muZEEum een crowdfundingactie. Doel is om 16.000,- bij elkaar te krijgen. Doet u ook mee?

Den Spiegel | 2022 | | pagina 33