Van het bestuur Marianne Kloosterboer Oktober 2022 27 Er is weer veel besproken aan de bestuurs tafel van de Vrienden van het muZEEum en het archief van Vlissingen. Allerlei activi teiten worden voorbereid en we zijn blij dat dat weer kan. In september staat de eerste excursie ge pland met als reisdoel Hellevoetsluis en de Maasvlakte. Dit jaar is het 40 jaar geleden dat de vrien denvereniging is opgericht. Ik noemde het in mijn vorige bijdrage ook al even. Tevens 40 jaar waarin ook vier keer per jaar ons verenigingsblad Den Spiegel uitkwam. Rekent u maar uit hoeveel artikelen er in al die jaren geschreven zijn. En er is altijd nog voldoende kopij om het blad te vullen. Bij deze editie van Den Spiegel treft u ook een uitnodiging aan voor de lezing op woensdag 26 oktober. Hiervoor is Gerhard de Kok uitgenodigd. Hij schreef het boek Walcherse ketens, waarin het gaat over de trans-Atlantische slavenhandel en de eco nomie van Walcheren, 1755-1780. Ik heb het boek gelezen en ik kan u aanraden om naar deze lezing te komen. Het geeft een duidelijke inkijk over alles wat er rondom de slavenhandel in Vlissingen en Walcheren gebeurde. Er kwam heel wat bij kijken om de schepen te laten varen en dit is van grote invloed geweest op de economie van Vlissingen en Walcheren. Deze avond sluiten we af met een extra feestelijk hapje en drankje vanwege het 40-jarig jubileum van onze vriendenvereni ging. Vanaf 1 november is het muZEEum geslo ten in verband met de verbouwing en de herinrichting. Het is nog niet duidelijk of er dan wel een ruimte beschikbaar is om eventueel een lezing te houden. Zo gauw we daar meer over weten hoort u dat van ons. Op zaterdag 5 november is dit jaar weer de open dag in het Zeeuws Archief in Middel burg, die in het teken van de slavenhan del en slavernij staat. Vanuit het Zeeuws Archief zal meer informatie volgen, maar noteert u deze dag vast in uw agenda. Een terugkerend agendapunt van het be stuur is het ledenpasje. Elk jaar krijgt u een mooi geplastificeerd pasje, dat u kunt ge bruiken om gratis het muZEEum te bezoe ken. Aan dit soort pasjes hangt een aardig prijskaartje. Dus is er gesproken over een ander pasje en dat zal gewoon van papier zijn. Bij Den Spiegel van december zult u het nieuwe pasje aantreffen. Op de oproep om e-mailadressen door te geven als dat bij ons nog niet bekend is, hebben een aantal leden gereageerd. Mocht u een e-mailadres hebben dat bij ons nog niet bekend is, geeft u dat dan door op secr@vriendenmuzeeum.nl Op deze manier kunnen we de meeste leden snel bereiken.

Den Spiegel | 2022 | | pagina 29