kunnen rangschikken, hierbij een overzicht van de indeling in kategorieën, zoals die nu tot stand gekomen is: bovenlichten; bruggen en heulen; deuren (w.o. deurkloppers, beltrekkers, deuromlijstingen, gietwerktraliewerk in deuren); gedenkstenen (w.o. plaquettes); gevelstenen; grafstenen (uit sluitend "verdwaalde" en gedeelten hiervan); grensstenen (w.o. grenspalen)hekken en hekposten; kademuren en -stenen; kelder luiken; klapbanken; klokken (luidklokken, klokketorentjes klokkestoelen)lantaarns; makelaars; molen- en smidsstenen; muurankers; pompen; poortjes; raamluiken; ramen (w.o. raam- verdelingen)stoep- en tuinbanken; stoepen; stoephekken; stoeppalen (w.o. schamppalen)theehuisjes; travaljes; tuin beelden en -vazen; uithangborden; vloedmerken; wegaanduidin gen; windwijzers; zonnewijzers. Het gaat hierbij om uitsluitend BUITENSHUIS voorkomende voor werpen, welke in de omgeving waarin ze voorkomen bijdragen aan het karakter van gebouwen, straatbeeld of landschap; of anderszins waard zijn om behouden te worden. Voor de ouder dom wordt geen maatstaf aangelegd. In twijfelgevallen zal het bestuur van de werkgroep een uitspraak doen, eventueel na ingewonnen advies van deskundig geachte derden. Openbare ge bouwen worden voorlopig uitgezonderd. INSTRUCTIEMIDDAG WEMELDINGE Om de op papier ontwikkelde opzet op z'n praktische bruikbaar heid te toetsen, zijn we op zaterdagmiddag 2 september j.l. gezamenlijk naar Wemeldinge vertrokken voor een "praktijkproef". Gekozen is voor Wemeldinge, omdat hier een flinke verscheiden heid aan kleine monumenten vrij dicht bij elkaar aanwezig is. We hebben op deze middag beslist zeer nuttige ervaringen op gedaan! De hierbij afgedrukte foto's zijn alle op deze middag te We meldinge gemaakt MEDEWERKING NOG NODIG Om op de juiste wijze tewerk te kunnen gaan hebben we toch uw medewerking, als leden van de Heemkundige Kring De Beve- landen, nog nodig. In de eerste plaats kunnen we nog enkele mensen gebruiken die in de werkgroep mee willen doen; vooral in Noord-Beveland, de zak van Zuid-Beveland en in de gemeente Reimerswaal. 11

De Spuije | 1978 | | pagina 11