Ook de mogelijkheid voor instellingen en particulieren om hun stukken aan archiefdiensten in bewaring te geven komt daar aan de orde. In-bewaring-gevingde naam zegt het al: de spul len worden aan de zorg van een archiefdienst toevertrouwd onder in nader overleg vast te stellen voorwaarden. Het kost niets, de stukken blijven volledig eigendom van de in-bewaring-gever Vele instellingen en particulieren hebben reeds tot hun genoe gen van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Mogelijk komt ook u in aanraking met particuliere archieven of heeft u daar be moeienis mee. Wijst u de verantwoordelijke personen eens op de mogelijkheid van in bewaring geven. Het kan voordelen heb ben ten aanzien van ruimtebesparing. De stukken worden in elk geval brandveilig en ook voor het overige onder zo goed moge lijke omstandigheden bewaard. En wanneer men niet zonder meer wil dat derden kennis nemen van de stukken (in beginsel zijn alle archieven en verzamelingen openbaar, dat wil zeggen: vrijelijk door iedere burger in te zien) dan kan dit bij de in-bewaring-geving schriftelijk worden vastgelegd. Men moet ernstig rekening houden met het feit dat er al te veel voor onze kennis belangrijke dokumenten zijn verloren gegaan door brand, zoek raken, waterschade of, erger nog, ge woon via de vuilnisbak. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot een van de onderstaande archiefdiensten. Zij zul len u graag van dienst zijn. De tentoonstelling, die als titel meekreeg "Geschreven voor toen, bewaard voor later", zal in geheel Zeeland te zien zijn volgens onderstaand schema. In de tentoonstelling wordt aan dacht besteed aan onder meer het bewaren en de restauratie van archieven, het funktioneren van de archiefdiensten en het belang van de archieven voor het historisch onderzoek, het samenstellen van gedenkboeken enz. De toegang tot de tentoon stelling is gratis. Voor de openingstijden en de plaats van de tentoonstelling volge: men de berichten in de pers. Gemeentearchief Axel (de heer P.M. Gilhuys), Stadhuis, ^571 BG Axel, tel.: 01155 - 2220. Gemeentearchief Goes (de heer H. Uil)Wijngaardstraat 3a, UU61 DA Goes, tel.: 01100 - 21212, toestel 223. Gemeentearchief Hulst (de heer P.M. Gilhuys), Gemeentehuis, U56I EA Hulst, tel.: 011Uo - 3755. 14

De Spuije | 1978 | | pagina 14