digde subsidie. Ook deze uitgave staat op het programma voor 1979. NIEUWE LEDEN We hebben nu bijna UOO leden. In de vier jaar dat onze ver eniging bestaat is dat zeker geen slecht resultaat. Toch heb ben we nog altijd de indruk dat velen onbekend zijn met het bestaan van onze vereniging. Wanneer u vrienden of kennissen heeft die belangstelling hebben voor de heemkunde van de Be- velanden attendeert u ze dan eens op onze vereniging. Ons se- kretariaat is graag bereid u op aanvraag folders van onze vereniging toe te zenden. CURSUS OUD-SCHRIFT VOOR BEGINNERS In samenwerking met de Gemeentelijke Archiefdienst van Goes wordt weer een cursus oud-schrift voor beginners georganiseerd. In een serie van 1U lessen is het de bedoeling de kursisten vertrouwd te maken met het schrift vanaf 1600. Naast de paleo- grafische aspekten zal aandacht besteed worden aan de inhoud en vorm van de te behandelen stukken en hun belang bij histo risch onderzoek. Het lesmateriaal - dat door de deelnemers be houden kan worden - zal voornamelijk bestaan uit kopieën van archiefstukken die voor het merendeel betrekking zullen heb ben op de Bevelanden. De deelnemers zal gevraagd worden thuis een of twee archiefstukken te transcriberen, waarmee ongeveer 1 a 2 uur per week is gemoeid. De eerste kursusavond is gepland op 2 januari 1979- De overige kursusavonden zullen in overleg met de deelnemers worden be paald, met dien verstande dat er wekelijks een kursusavond zal worden georganiseerd. De kursusavonden worden gehouden in het gebouw van de Gemeentelijke Archiefdienst van Goes, Wijngaardstraat 3a. Als docent zal optreden de heer L.J. Abelmann, Gemeentearchi varis van Goes, die graag bereid is nadere inlichtingen te verstrekken (tel.: 01100 - 21212, toestel 223), Het lesgeld zal voor leden van de Heemkundige Kring 50,bedragen en voor niet-leden 55, Aanmelding tot uiterlijk 1 december 1978 bij het sekretariaat Wijngaardstraat 3a, hb6'\ DA Goes (tel.: 01100-21212. toestel 223). 4

De Spuije | 1978 | | pagina 4