De Gemeente Goes steunde ons weer met een garantiesubsidie van 2.000, Als redactieleden fungeerden de heren L.J. Abelmann, J.H. Kluiver, H. Uil en J. van der Woude. LEZINGEN Op U maart werd een lezing gehouden door de heer A. Op 't Hof over "Inpoldering - verkaveling en naamgeving". Op 18 maart sprak de heer W.A. van Ham over "Het land van Bergen op Zoom en Zuid-Beveland". Beide lezingen mochten zich in een goede belangstelling verheugen. Na de ledenvergadering op 1 december hield de heer drs. P. van Petegem een lezing met als onderwerp: "De Pacificatie van Gent opnieuw bekeken". Alle lezingen konden door de vriendelijke medewerking van het bestuur en de direkteur van het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland in het Museumgebouw worden gehouden. CURSUS OUD-SCHRIFT In samenwerking met de Gemeentelijke archiefdienst van Goes werd een cursus oud-schrift voor gevorderden georganiseerd. 13 personen gaven zich hiervoor op. Als docent trad op de heer L.J. Abelmann, gemeentearchivaris van Goes. EXCURSIE Op 3 september organiseerden wij een excursie naar de Her vormde kerken van Nisse en Kapelle. De organisatoren, de he ren P.S.G. Raas en A.J. Witte, hadden zich beijverd om een aantrekkelijk programma samen te stellen. In de kerk van Nisse werden we rondgeleid door mevrouw van IJsseldijk. De heer B. Oele verzorgde het deskundig kommentaar in de kerk van Kapelle waar de heer K. van Eersel het orgel bespeelde. De excursie had een groot aantal deelnemers WERKGROEPEN De Werkgroep Veldnamen gingen voort met het verzamelen van veldnamen uit heden en verleden. Met veel enthousiasme werd ook begonnen met het onderzoek in de archieven. 6

De Spuije | 1978 | | pagina 6