Pogingen werden ingesteld om een werkgroep op te richten die zich bezig houdt met de onderdelen van ons monumentenbezit de "kleine monumenten". Deze pogingen mochten succes hebben. In 1978 werd de Werkgroep ingesteld. OVERIGE AKTIVITEITEN Bij de Gemeenteraad van Goes werd aangedrongen op behoud van het Hoge Pad te Kloetinge. De Gemeenteraad besloot dit Pad niet aan het openbaar verkeer te onttrekken. Bij de Raad van de Waterstaat werd bezwaar aangetekend tegen de mogelijke verdwijning van twee historische boerderijen aan de Schoudeeweg te Wemeldinge in het kader van de verlegging van het Kanaal door Zuid-Beveland. De Minister deelde ons in middels mede dat voor een ander tracé is gekozen. WERKGROEP VELDNAMEN Er is door de werkgroep zowel voor wat het veldwerk als het archiefonderzoek betreft, veel werk verzet. In de gemeente Reimerswaal moesten we het overlijden van on ze medewerker de heer A. van Loo te Yerseke betreuren. Nieuwe medewerkers werden echter gevonden zodat de gemeente Reimerswaal een sterke ploeg veldwerkers heeft De slappe tijd in het veldwerk is ongetwijfeld het voorjaar (zaaitijd), de zomer (vakanties) en het najaar (oogsttijd). De winter leent zich het beste voor bezoeken aan de boeren en fruittelers. Het veldwerk is gereed in de dorpen 's Heerenhoek (ca. 665 ha), Kloetinge (ca. 1600 ha) en Schore (ca. 11Uo ha). In het voor jaar van 1979 hopen we gereed te komen met een groot deel van de gemeenten Reimerswaal en Kapelle. Archiefwerk werd verricht in de winter 1977/1978 door een 12- tal personen. Een paar mensen gaan hier nog steeds mee door. Op dit gebied zal echter nog zeer veel werk dienen te worden verzet en medewerkers, vooral ook voor het uittikken van de gevonden gegevens, zijn dan ook ten zeerste welkom. A.J. Witte, voorzitter Werkgroep Veldnamen. 7

De Spuije | 1978 | | pagina 7