over de deelnemers, enz. Verder 'zijn er discussies geweest over de resultaten van de vastlegging van objecten. Binnen de werkgroep is een beoordelingscommissie, bestaande uit vier personen, ingesteld. Deze commissie is verantwoor delijk voor de kwaliteit van de fotografische en schrifte lijke vastlegging. Het reglement werd definitief vastgesteld en goedgekeurd in de bestuursvergadering van de Heemkundige Kring op 5 april 1979- Tijdens de vergadering van 15 mei j.l. is in het be stuur van de werkgroep gekozen de heer A. Meijer. Dit in de vakature J. Molhoek, die aftredend en wegens drukke werkzaam heden niet herkiesbaar was. Door langdurig slecht weer gedurende de winter- en voorjaars periode zijn de resultaten van de vastlegging nog beneden de verwachting gebleven. Diverse activiteiten van de werkgroep: - op de vergadering van de Federatie van Heem- en Oudheidkun dige verenigingen in Zeeland, in de Prins van Oranje te Goes op 7 oktober 1978, werd door de voorzitter een inleiding gehouden over doel en opzet van de werkgroep. - te Zierikzee werd op 27 februari 1979 door de voorzitter en de secretaris voorlichting gegeven aan de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duivelandwaar men eveneens tot de opzet van een dergelijke werkgroep gekomen is. - tijdens de lezing door de heer F. Beekman voor de Heemkun dige Kring over stoeppalen, op 22 maart 1979, werd door de werkgroep het materiaal getoond, wat over stoeppalen reeds verzameld is. - tijdens het open huis in het gemeentehuis van Kapelle op 20 april 1979, ter gelegenheid van het gereedkomen van de verbouwing, werd door de werkgroep meegedaan aan de expo sitie in de hal van het gemeentehuis. Hier werden een aan tal Kapelse objecten getoond. - bij de gemeente Kapelle werd bereikt, dat de stoeppalen op de hoek Weststraat-Goessestraatwegdie vanwege rekonstruk- tiewerkzaamheden ter plaatse in het gedrang dreigden te komen, werden verplaatst naar de omgeving van de vijver in de Van der Biltlaan. - van de gemeente Kapelle werd tevens de toezegging verkregen dat het monumentale hek van de oude begraafplaats aan de Biezelingsestraatgerestaureerd zal worden. - bij de gemeente Borsele werd bereikt dat een grafsteen uit 152^, die een zeer ongelukkige plaats had in het trottoir 8

De Spuije | 1979 | | pagina 10