in de Zuidhoekstraatwerd verlegd naar het terrein bij de Ned. Herv. Kerk te Baarland. - van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland werd de toezegging verkregen dat twee gedenkstenen - een in de gevel van het oude gemaal bij Kattendijke en één in het dijktalud ter plaatse - binnenkort verplaatst zullen worden naar het nieuwe gemaal tussen Kattendijke en Wemeldinge. Wat de verdeling van het gebied betreft, resteren nog door gebrek aan deelnemers: de dorpen Ovezande, Driewegen en Elle- woutsdijk en Noord-Beveland. Ook in het gebied van de gemeente Reimerswaal zijn tot nu toe nauwelijks resultaten bereikt. H.J.R. Weinreich - voorzitter G.J. Lepoeter - secretaris WERKGROEP VELDNAMEN Evenals voorgaande jaren is ook dit jaar aanzienlijke vooruit gang geboekt in het veldnamenonderzoek. In de gemeenten Bor- sele, Goes, Kapelle en Reimerswaal wordt na de oogsttijd weer verder gegaan met het veldwerk, evenals op Noord-Beveland. Hierbij worden landbouwers bezocht om uit die bron veldnamen te registreren. In de winter 1978/1979 is dit vaak belemmerd door de barre weersomstandigheden. Een andere bron vormen de archieven, waarin ook veel speurwerk verricht wordt. In sep tember 1979 is in het gemeentearchief te Goes dit archiefon derzoek naar veldnamen weer van start gegaan. Het aantal deel nemers bedraagt ongeveer tien personen. Hierin dient nog veel werk verzet te worden en medewerkersvooral ook voor het uittikken van de gevonden gegevens, zijn zeer welkom. Voor s-Heerenhoek is zowel het veld- als archiefwerk afge rond, de eerste uitgave van veldnamen zal dan ook het dorp 's-Heerenhoek betreffen. Het concept van deze uitgave is vrijwel gereed; in 1980 hopen we dit te publiceren, waarna de veldnamen van Kloetinge in druk zullen verschijnen. Ver volgens zullen de andere plaatsen aan de beurt komen. Aan besturen van diverse gemeenten werden adviezen verstrekt voor straatnaamgeving in nieuwe wijken. F.H. Klerk, secretaris Werkgroep Veldnamen. 9

De Spuije | 1979 | | pagina 11