De verzendkosten worden daarbij in rekening gebracht. De mogelijkheid bestaat om een abonnement te nemen op het jaarboek. Het jaarlijks intekenen kan dan achterwege blijven. Elk jaar krijgen de abonnees bericht van de inhoud van het nieuwe jaarboek. Van de jaarboeken 1976, 1977 en 1978 is nog een beperkte voorraad aanwezig. Bestellingen kunnen worden gericht aan het sekretariaatHet jaarboek 1975 is uitverkocht. Een ieder kan artikelen voor het jaarboek inzenden aan de redactie p/a Wijngaardstraat 3a, HU61 DA Goes. De in te le veren kopie dient bij voorkeur getypt te zijn. Foto's en an dere illustraties graag van goede kwaliteit. Een opgave van de gebruikte bronnen en/of literatuur is noodzakelijk. Pleegt u vooraf, zo nodig, even overleg met de redactiesekretaris de heer A.J. Barth. De redactie behoudt zich het recht voor om artikelen niet op te nemen. KAART VAN GOES Eind oktober verscheen de unieke plattegrond, in kleur, van Zacharias Roman uit 161+9/1650. Deze publikatie berust op een vrij recente ontdekking: tot nu toe was geen kaart bekend die een beeld gaf van Goes in de 17e eeuw. De heer L.J. Abel- mann, gemeentearchivaris van Goes, zorgde voor een uitgebrei de toelichting. Het bestuur bepaalde de prijs tot 1 januari 1980 voor leden op 20,en voor niet-leden op 27,50. Na 1 januari 1980 gelden de volgende prijzen: leden 25,en niet-leden 32,50. Deze op handgeschept papier afgedrukte kaart wordt geleverd in een koker. De toelichting ontvangt u er uiteraard bij. Het lijkt ons een aardig idee in deze "geschenkentijd" De kaart is verkrijgbaar bij het Museum voor Noord- en Zuid- Beveland, Singelstraat en bij de gemeentelijke archiefdienst, Wijngaardstraat 3a te Goes. Ophalen verdient zoveel mogelijk de voorkeur. De verzendkosten zijn namelijk niet gering. Kaart en toelichting moeten separaat vehzonden worden. EXCURSIE Het bestuur was voornemens om in het najaar een excursie te organiseren doch in verband met drukke werkzaamheden en de op handen zijnde sekretariaatswisseling was het niet mogelijk 2

De Spuije | 1979 | | pagina 4