Als redactieleden fungeerden de heren L.J. Abelmann, J.H. Kluiver, H. Uil en J. van der Woude. LEZINGEN Op 1h februari hield de heer M.P. de Bruin een lezing, met als onderwerp: Het Oude Reimerswaal, terwijl op 28 februari een lezing werd gehouden door de heer A.I.J.M. Schillart over "Niet alleen op de Bevelanden zijn kastelen". Na de ledenvergadering op 1 december 1978 hield de heer dr. J.G.C.A. Briels een lezing met als onderwerp: Emigratie uit de Zuidelijke Nederlanden tussen 1572 en 1630. De lezingen konden door de vriendelijke medewerking van het bestuur en de direkteur van het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland in het Museumgebouw worden gehouden. CURSUS OUD-SCHRIFT In samenwerking met de gemeentelijke archiefdienst van Goes werd weer een cursus oud-schrift georganiseerd. 35 personen gaven zich hiervoor op. Als docent trad op de heer L.J. Abel mann, gemeentearchivaris van Goes. WERKGROEPEN De werkgroep Veldnamen ging voort met het verzamelen van veldnamen uit heden en verleden. Met veel enthousiasme werd het onderzoek in de archieven voortgezet. De werkgroep Kleine Monumenten, die in het verslagjaar werd ingesteld, nam eveneens een aanvang met haar activiteiten. Van beide werkgroepen treft u elders in dit blad een verslag aan. EXCURSIE Op zaterdagmiddag 28 oktober 1978 werd er een excursie in Goes gehouden. De heer Goedegebuure vertelde de deelnemers iets over de laatste restauratie van de Maria Magdalenakerk. De rondleiding daar, werd besloten met een orgelbespeling door de heer K. van Eersel, organist van deze kerk. Vervolgens werd het Stadhuis bezocht. De voorlichtingsambte naar, de heer J.S. Kan, gaf in samenwerking met de heer Goe degebuure een toelichting over de restauratie. Daarvoor wer den wij ontvangen door het gemeentebestuur van Goes. 6

De Spuije | 1979 | | pagina 8