Tot slot volgde er een rondleiding in het museum voor Koord en Zuid-Beveland. De direkteur van het museum, de heer L.J. Abelmann, zorgde voor de toelichting. OVERIGE ACTIVITEITEN. Aan de gemeente Kapelle wérden brieven gericht betreffende het behoud van zeventiende eeuwse stoeppalen op de hoek Weststraat-Goessestraatweg. Burgemeester en wethouders van Kapelle berichtten ons bij brief van 9 oktober 1978 voor overplaatsing naar het plantsoen Weststraat-Dijkwelsestraat te voelen. Aan burgemeester en wethouders van Goes werd verzocht een plakette aan te brengen op het pand Grote Markt 7 te Goes als eerbewijs aan dr. A.W. van Rentergem, die dat pand bewoond heeft. In het verslagjaar werd van de gemeente Goes nog geen reactie ontvangen. Bij brief van 30 oktober 1978 tekende de vereniging bezwaar aan tegen het ontwerp-bestemmingsplan Oost-Molhoek, 2e wijzi ging van de gemeente Kapelle. Het ging hier om het behoud van de molenberg op de hoek Biezelingsestraat-Cederlaan. WERKGROEP KLEINE MONUMENTEN Hieronder treft u aan het verslag van de werkgroep Kleine Monumenten over de periode ,1 juni 1978 tot en met 31 mei 1979. In de Spuije no. 1 van november 1978 hebben we uitvoerig aandacht besteed aan de start van de werkgroep Kleine Monu menten en een uiteenzetting gegeven van de doelstellingen. De werkgroep is na voorbereidende besprekingen opgericht in de vergadering van 31 mei 1978 en heeft ondertussen een eer ste, zij het niet altijd even gemakkelijk jaar, achter de rug. Na de oefenmiddag in Wemeldinge op 2 september vorig jaar, wat in het vorige nummer van de Spuije werd vermeld, zijn er vergaderingen van de werkgroep gehouden op 19 september 1978, 20 december 1978 (bestuursvergadering), 18 januari 1979, 13 maart 1979, 15 mei 1979 en 11 september 1979- In deze verga deringen zijn besprekingen gevoerd over detaillering van ver schillende facetten van de werkwijze, over de vaststelling van het reglement van de werkgroep, verdeling van het gebied 7

De Spuije | 1979 | | pagina 9