mer opgenomen bestelbiljet in te vullen en te zenden aan het secretariaat WERKGROEP VELDNAMEN De werkgroep veldnamen is, zoals in de Spuije van november 1979 werd vermeld, met het archiefwerk in september 1979 verder gegaan. Er wordt voornamelijk gewerkt in archiefstuk ken betreffende Kloetinge. Hiervan is het rechterlijk archief voor de helft doorgewerkt. Personen die het veldnamenonder- zoek wensen te steunen en die bovendien enige kennis van oud-schrift hebben zijn elke donderdagavond van 19-00 tot 21.00 uur welkom op het gemeente-archief te Goes om aan de andere helft te werken. Naast Kloetinge komen ook andere Bevelandse dorpen aan bod. Op dit ogenblik worden ook archief stukken van s-Heer Arendskerke op veldnamen nageplozen. Medewerkers die het uittypen van gegevens op zich willen ne men zijn ook zeer welkom. Het koncept van de veldnamenpublikatie van s-Heerenhoek is door de heer P.S.G. Raas te 's-Heerenhoek voltooid. Een foto kopie hiervan is ter recensie naar het P.J. Meertens-Insti- tuut voor DialektologieVolks- en Naamkunde te Amsterdam verzonden. Er werden geen adviezen verstrekt aan gemeenten of andere instellingen. F.H. de Klerk, sekretaris Werkgroep Veldnamen. WERKGROEP KLEINE MONUMENTEN Het werk van de werkgroep gaat gestaag door, ondanks het feit dat enkele leden zich hebben teruggetrokken en wij hierdoor een tekort hebben aan actieve medewerkersHierdoor is ook het gebied, waaruit tot nu toe materiaal beschikbaar komt, kleiner geworden. Zo hebben wij nog verschillende rayons aan te bieden aan be langstellenden onder u, die willen gaan meewerken. Wat we nodig hebben zijn mensen die een open oog hebben voor datgene wat een dorp of een huis of straat "aardig" maakt of wat historisch belangrijk is of als uiting van een bepaalde cultuurperiode gezien mag worden. Voor een uitvoerig overzicht van de doelstellingen van de werkgroep en een opsomming van de categorieën van objecten, verwijzen we naar de Spuije no. 1 van november 1978. 8

De Spuije | 1980 | | pagina 10