Naar wij aannemen hebben leden van een Heemkundige Kring het "open oog" waarop wij doelen; dat is dus niet moeilijk. Verder dient u met de eigenaar en/of bewoner even te kunnen praten en één van onze vragenlij sten in te vullenwaarop alle van belang zijnde gegevens vastgelegd worden, ook niet zo moeilijk. U moet er wat tijd voor nemen, dat is waar, maar alles hoeft niet in één dag klaar. Wanneer u, indien u gaat wandelen of fietsen of in uw auto rondrijdt (let op de volgorde!) enkele vragenlijsten bij u steekt, kunt u zo het aangename vaak met het nuttige verenigen. Als er onder u zijn die fotograferen (in zwart/wit), kunnen ook die zich nuttig maken. Kom maar eens praten. Het liefst zien we een "schrijver" samen met een fotograaf op pad gaan, maar een vereiste is dat niet. Dus wat let u nog? In de volgende gebieden zitten we nog om medewerkers verlegen: Noord-Beveland, de dorpen van de gemeente Goes, een deel van de stad Goeseen deel van de zak van tenslotte kunnen we ook in Reimerswaal versterking ge bruiken. U hoeft niet persé in één van de te werken plaat sen te wonen, hoewel het ter plaatse goed bekend zijn wel van belang is. Laat eens merken dat het aanzien van de Beve- landen u ter harte gaat; er is nog veel te vinden dat ka rakteristiek is voor deze om geving, maar u weet ook dat het snel verdwenen kan zijn. Laten we het vastleggen en proberen te behouden vóór dat het zover is (over die kant van onze activiteiten hebt u in de Spuije no. 1 en 2 kun nen lezen; overigens hebben we nu wéér enige ijzers in het vuur Gietijzeren deurroosters uit de beginjaren van deze eeuw; nog niet bijzonder zeldzaam, maar wel karakte ristiek. Zuid-Beveland; 9

De Spuije | 1980 | | pagina 11