toch wel aan een zijden draadje heeft gehangen door de ex plosief gestegen drukkosten. Daarom ook moest de verkoopprijs gesteld worden op 20,voor de leden en 23,50 voor niet- leden. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat elk lid zijn plicht verstaat.' In het boek zijn de volgende artikelen opgenomen: Het kerkje van Adriaan van Velzen door dr. C. Dekker; Zouaven uit Zuid- Beveland door J. de Ruiter; St. Christoffel en het bier door F.H. de Klerk; De legende van de gebarsten torenklok door G.J. Lepoeter; De Gereformeerde Gemeente onder het kruis te Goes, 1866-1869 door A.J. Barth; Stoeppalen uit de 17e eeuw op Zuid-Beveland door F.H. Beekman; Van Stadsarchivarius tot gemeentelijke archiefdienst door H. Uil; Het korte leven van meestoof De Eendracht te Wolphaartsdijk door F.H. de Klerk; Het Rozemarijndijkje te Goes door B. Oele. Ter vermijding van verzendkosten kunt u het jaarboek afhalen op de ledenvergadering van 28 november 1980 of op 1 en 2 de cember 1980 bij het secretariaat. Op 3 december 1980 worden de niet-afgehaalde exemplaren verzonden. TOPONYMIE VAN S-HEERENHOEK Eind mei verscheen het boekwerkje "Toponymie van s-Heeren- hoek" van de hand van de heer P.S.G. Raas. Op overzichtelijke wij ze worden alle veld-hoek- en straatnamen van s-Heeren- hoek behandeld. Het boekje is het resultaat van interviews bij in s-Heerenhoek woonachtige personen en van gedegen ar chiefonderzoek. Het geheel is geïllustreerd met foto's. Ook is een grote losse overzichtskaart toegevoegd. De uitgave kon mede verwezenlijkt worden door een subsidie van de gemeente Borsele en van Aannemersbedrijf De Jonge te s-Heerenhoek. De eerste druk is inmiddels bijna uitverkocht. Indien u nog de beschikking wenst over een exemplaar, haast u dan. GRAFZERKEN MARIA MAGDALENAKERK TE GOES Het Anjerfonds Zeeland stelde een garantiesubsidie beschik baar voor de uitgifte van dit werk. Het aanboren van andere subsidiebronnen bleek een onmogelijkheid. Toevalligerwijs ontstonden er kontakten met uitgeverij Repro Holland te Al phen aan den Rijn. Het boek wordt nu binnenkort in samen- 2

De Spuije | 1980 | | pagina 4