Kapelle en de stichting van de parochie Biezelinge, 1503— 1529 van de hand van dr. C. Dekker. In oktober 1979 verscheen de facsimile-uitgave van een nog nimmer gepubliceerde plattegrond van de stad Goes van Zacha- rias Roman Visser, 161+9/1650. De toelichting daarop werd ge schreven door de heer L.J. Abelmann. De Culturele Raad van Goes verleende voor deze uitgave een garantiesubsidie. LEZINGEN Op 15 maart 1979 hield de heer B. Oele een lezing over "Spo ren van stormvloeden in het Nederlandse landschap"de heer F. Beekman sprak op 22 maart d.a.v. over het onderwerp "Ze ventiende eeuwse stoeppalen in Nederland". Op 22 juni 1979 hield dr. C. Dekker zijn hierboven aangehaald boekwerk ten doop in de Nederlandse Hervormde Kerk van Kapelle met een lezing getiteld: De seculiere kapittels in het bis dom Utrecht, in het bijzonder dat van Kapelle. De heer H. Janse hield op 30 november 1979 een lezing met als onderwerp "Kerken en torens op de Bevelanden". De lezingen mochten zich in een goede belangstelling verheu gen. WERKGROEPEN Zowel de werkgroep Veldnamen als de werkgroep Kleine Monu menten zetten hun werkzaamheden voort. Van beide werkgroepen treft u elders in dit nummer een verslag aan. OVERIGE ACTIVITEITEN Mede ten gevolge van de bestuurswisselingen kon er dit jaar geen excursie worden georganiseerd. Plannen daartoe moesten worden uitgesteld tot 1980. Bij Gedeputeerde Staten van Zeeland werd bezwaar aangetekend tegen de beslissing van de gemeenteraad van Kapelle met be trekking tot het bestemmingsplan Oost-molhoek, 2e wijziging. De gemeenteraad kon zich niet verenigen met ons standpunt be treffende het behoud van de molenberg op de hoek Biezeling- sestraat-Cederlaan. De pogingen om de kapitale gedenksteen bij het oude gemaal aan de Oosterscheldedijk bij Kattendijke te kunnen behouden 4

De Spuije | 1980 | | pagina 6