hadden succes. Bij brief van 9 juli 1979 berichtte het dage lijks bestuur van het waterschap De Brede Watering van Zuid- Beveland de gedenksteen te zullen verplaatsen naar het nieu we gemaal te Kattendijke. WERKGROEP KLEINE MONUMENTEN Hieronder treft u aan het verslag van de werkgroep Kleine Monumenten over de periode 1 juni 1979 t/m 31 mei 19Ö0. In het verslagjaar zijn vergaderingen van de werkgroep gehou den op 11 september 1979, 12 december 1979, 10 maart 1980 en 19 mei 1980. Op 22 oktober 1979 is een bestuursvergadering gehouden ter bespreking van de noodzaak om te trachten meer mensen actief bij de werkgroep te betrekken; dit naar aanleiding van het uittreden van een viertal deelnemers. We dienen te constateren dat het tot nu toe niet gelukt is een zodanige uitbreiding aan het aantal deelnemers te geven, dat in het totale gebied volop gewerkt kan worden. Om op plaatsen waar we permanent geen deelnemers kunnen in zetten, toch daadwerkelijk iets aan de vastlegging van objec ten te doen, zijn we op zaterdag 12 april j.l. gestart met de z.g. "groepsactiviteiten". Hiervoor zijn we met zeven per sonen naar Colijnsplaat getrokken, waar van te voren een voor lopige inventarisatie uitgevoerd was. We hebben daar, begun stigd door fraai lenteweer, een goede start aan de vastleg ging kunnen maken. Als vervolg hierop zijn we op zaterdagmorgen 10 mei groeps gewijs bezig geweest? in Heinkenszand. Ook op deze dag waren de weersomstandigheden ideaal, zodat het prettig werken was. Jammer dat we maar met vijf mensen waren! Diverse activiteiten van de werkgroep: - Bij de Brede Watering van Zuid-Beveland is de aandacht ge vestigd op belangrijke gedenkstenen, aanwezig in en bij het oude gemaal aan de zeedijk te Kattendijke, wat gaat ver dwijnen. Hierop is door het waterschap positief gereageerd. - Voor de lezing van de heer H. Janse over Bevelandse kerken op 30 november j.l. is door de heer Weinreich van een aan tal kerken dia's vervaardigd. Van deze dia's is een goed gebruik gemaakt - In het gemeentehuis van Kapelle is door de werkgroep aan een tentoonstelling deelgenomen in de periode van 15 t/m 26 oktober j.l. 5

De Spuije | 1980 | | pagina 7