- Op verzoek van de Heemkundige Kring zijn van alle bekende stoeppalen en fragmenten hiervan, foto's gemaakt in ver band met de voorbereiding van een artikel van de heer Beek man voor het jaarboek 1980 over de stoeppalen op Zuid-Be veland. - Bij de gemeente Goes is de aandacht gevestigd op de toe stand van de pomp in de s-Heer Hendrikskinderenstraat Door de gemeente Goes is op het voorstel deze pomp te res taureren, positief gereageerd. - Ook bij de gemeente Goes is aandacht gevraagd voor twee 17e-eeuwse stoeppalen, die op een verkeersonveilige plaats in 's-Heer Arendskerke staan. Dat dit niet overbodig was, is gebleken uit het feit dat êén van deze palen inmiddels stuk gereden is. De beide stukken zijn tijdelijk in het gemeente-archief ondergebracht. De gemeente Goes heeft toe gezegd voor herstel en een veiliger plaatsing te zullen zorgen. - Aan het museumbestuur is gevraagd om tot restauratie te komen van een in stukken gebroken waardevolle stoeppaal, die momenteel in het gemeente-archief opgeslagen ligt teneinde tot herplaatsing van deze paal te kunnen komen. - Van het waterschap Zuid-Beveland is de toezegging verkregen dat een buiten gebruik zijnde hardstenen dijkpaal, die aan de dijk bij Hoedekenskerke lag, weggehaald mocht worden. Deze paal is tijdelijk op het terrein van gemeentewerken Borsele opgeslagen. - De eerder door de gemeente Kapelle toegezegde restauratie van het hek van de oude begraafplaats aan de Biezelingse- straat, is inmiddels uitgevoerd. Dit hek is ondertussen herplaatst - Voorbereidingen zijn getroffen voor de opzet van een ten toonstelling van de werkgroep in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. Het is de bedoeling dat deze ten toonstelling vanaf juni 1981 een aantal maanden te zien zal zijn. - In de Bevelander van 29 november 1979 is aandacht besteed aan het werk van de werkgroep. H.J.R. Weinreich - voorzitter G.J. Lepoeter - secretaris 6

De Spuije | 1980 | | pagina 8