WERKGROEP VELDNAMEN Ook de werkgroep Veldnamen heeft niet stilgezeten, getuige onderstaand verslag. Zoals in de voorgaande aflevering van De Spuije bericht kon worden kwam aan het einde van 1979 het konsept van het veld- namenboek van s-Heerenhoek gereed. In 1980 zal dit gepubli ceerd worden. Wij verwachten dat wanneer de publikatie van de heer Raas zich in het licht der belangstelling koesteren zal, meer interesse gewekt zal worden voor de werkgroep. De winter van dit afgelopen jaar was gelukkig minder streng dan de voorgaande, zodat de archiefavonden redelijk goed bezocht werden. Getracht zal worden om in het volgende verslag een kleine bloemlezing van gevonden veldnamen in archiefbronnen op te nemen. Dit kan vooral voor degenen die met de bezigheden van onze werkgroep onbekend zijn verhelderend werken. Hoewel het enthousiasme van de leden van de werkgroep niet gering isvormt de omvang van het alsnog te verzetten werk een op gave waaraan nog meer handen zouden kunnen werken. Wij spreken de hoop uit dat inderdaad meer leden van de heemkundige kring zich met het werk van de werkgroep veldnamen gaan bezighouden. F.H. de Klerk, sekretaris werkgroep veldnamen. EEN LANDBOUWER IN D^ POEL OMSTREEKS 1830 DOOR C. BEENHAKKER De reiziger, komende uit de gemeente Kloetinge en gaande over „de lange weg", ziet in de verte het dorp 's Heer Abtskerke in zijn prachtige landelijke omgeving. Bij het betreden van het dorp ziet men rechts van de kerk een flink woonhuis, dat naar het uiterlijk te beoordelen heel oud moet zijn. De indeling van de voorgevel die een hoge deuringang toont, met daarnaast drie flinke ramen wijst daar op; links van de deur ziet men de kleine kozijnen van de kel derkamer. De voorgevel is opgetrokken uit gele ijsselsteen, de zijgevels van zeeuwse moppen. Dit woonhuis behoorde vroeger bij een groot landbouwbedrijf. De bij dit landbouwbedrijf behorende schuur is thans verdwe nen. De naam van de hofstede was „Plantlust". 7

De Spuije | 1980 | | pagina 9