Dit was echt de enige keer dat hij dit gevaar moest trotse ren, het was voor hem een blijvende waarschuwing. Wolphaartsdijk, april 1981 "Nieuw Zorgvliet". Ook mevrouw Van Heel-van Dissel te Goes heeft gereageerd op het stukje van de heer De Kunder. Zij meent, dat de grote schuur, waarin de schapen in Goes werden afgeleverd, gelegen was in de Piet Heinstraat, in plaats van op de Westsingel. De oplossing van dit raadsel is echter eenvoudig. Schaaphan delaar Labeur oefende, blijkens het bevolkingsregister van Goes eerst zijn bedrijf uit aan de Piet Heinstraat en nader hand aan de Westsingel. SPROKKELINGEN UIT HET VERLEDEN Kort maar krachtig beginnen we met een spreekwoord, dat werd aangetroffen in een brief aan het Stadsbestuur van Goes van 1572. De brief, waarin de schrijver omstandig mededeelt, dat hij op verzoek van zijn moeder niet meer naar Zeeland zal vertrekken, is helaas niet ondertekend. De spreuk waarom het gaat, "het gemeen ende out woordt", luidt: "Een moeders herte en mach nyet lieghen". Bron: ASG, inventarisnummer 192. In aflevering nr. 2 hebben wij u verrast met enkele recepten uit de 15e en 16e eeuw. Het heeft ons goed gesmaakt. Hierbij nog een recept voor kersengelei. Van keerscruijt Ghij suit nemen twee pint keerssen ende dat een pont suldij doen in een schoonen doek wringhen ende in dat sop suldij de ander keerssen doen zonder stelen ende in een panne op 't vyer setten ende doen daer in suycker alzoe veel tot soet es ende laeten da(t) zoe lange syeden dattet genoech es, te we ten dat men dat proven sel op eenen tenen schotel als cout es dat men snijden mach. Kersengelei Neem twee pond kersen waarvan u een pond in een schone doek samenperst. De andere kersen ontsteelt u waarna ze in het 9

De Spuije | 1981 | | pagina 11