vakature kon in het verslagjaar nog niet worden voorzien. De gemeente Goes steunde ons met een garantiesubsidie. BIJZONDERE PUBLIKATIES Op 21 mei 1980 verscheen de uitgave "Toponymie van 's Hee- renhoek" van de hand van de heer P.S.G. Raas. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan de loco-burgemeester van de gemeente Borsele, welke gemeente een subsidie van 1.500, verstrekte. Naderhand werd nog een bijdrage ontvangen van Aannemingsmaatschappij De Jonge te 's Heerenhoek. LEZINGEN Op 6 maart 1980 hield de heer F.H. Jilleba een lezing geti teld: "Het oude Zeeuwse woonhuis". Op 21 maart 1980 hield de heer drs. S. Groenveld een lezing met als onderwerp: "De verdedigbaarheid van Walcheren en Zuid-Beveland in 1560". In samenwerking met de stichting Goese Beiaard organiseerde het bestuur een beiaardconcert gevolgd door een lezing, op 28 augustus 1980. Romke de Waard droeg zorg voor concert en lezing. Na afloop van de ledenvergadering van 28 november 1980 hield de heer J. van der Woude een lezing over: "W.A. van Renter- ghem, een Goese pionier als psychisch genezer". WERKGROEPEN Zowel de werkgroep Kleine Monumenten als de werkgroep Veld namen zetten hun werkzaamheden voort. Enige versterking van het aantal leden is zeer welkom. OVERIGE WERKZAAMHEDEN In februari/maart 1980 hield het bestuur een aktie onder Be- velandse bedrijven met het verzoek om een eenmalige bijdrage beschikbaar te willen stellen, dan wel donateur te willen worden. De aktie werd geen sukses. Aan eenmalige bijdragen werd een bedrag van UOO,ontvangen. Drie bedrijven wer den donateur, nl. Perfecta Chemie te Goes, de Rabobank te s-Gravenpolder en Pechiney te Vlissingen-Oost Wij attendeerden de gemeente Goes op twee stoeppalen in de openbare weg te 's-Heer Arendskerke. Eén van de palen werd kapotgereden en overgebracht naar de gemeentelijke archief dienst. De gemeente Goes werd bereid gevonden de kosten van 3

De Spuije | 1981 | | pagina 5