herstel te dragen. Beide palen zullen naar een veilige plek in s-Heer Arendskerke worden overgebracht Ook besloot de gemeenteraad van Goesnadat wij zulks op instigatie van de werkgroep Kleine Monumenten hadden verzocht, de monumentale pomp aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat te doen restaureren. Zodra het desbetreffende gebied zal zijn gerenoveerd, zal de pomp weer opgesteld worden. Aan de gemeente Kapelle verzochten wij bij de herinrichting van het Kerkplein aldaar rekening te willen houden met de situatie in het verleden, toen het kerkplein werd gesierd met hekjes e.d. Wij verzochten ook auto's zoveel mogelijk te weren en de straatverlichting aan te passen. Het gemeente bestuur toonde zich niet ongevoelig op dit punt, doch ver wezenlijking hangt af van de beschikbare financiële midde len. Op 21 juni 1980 kon het bestuur door de vriendelijke mede werking van de gemeente Borsele een stand bemannen op het schapenscheerdersfeest te Nisse. Voor rond 500,werd er aan publikaties verkocht. Ook leverde de dag een 12-tal nieuwe leden op. Op 20 september 1980 werd er een exkursie georganiseerd naar Fort RammekensEen 60-tal leden nam hieraan deel. Begunstigd door fraai nazomerweer werd de dag een sukses WERKGROEP KLEINE MONUMENTEN Hieronder treft u aan het verslag van de werkgroep Kleine Monumenten over de periode 1 juni 1980 t/m 31 mei 1981 Het verslagjaar heeft geheel in het teken gestaan van de voorbereiding van de tentoonstelling, die in afwijking van het oorspronkelijke plan pas vanaf 1 juni 1981 te zien is in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. Deze zal duren tot 31 december 1981 Als aanloop naar de meer praktische werkzaamheden rond de tentoonstelling zijn in het gebouw van de gemeentelijke ar chiefdienst besprekingen gehouden op 10 juli, 15 september, 15 oktober en 2b oktober 1980. Voor het verdere werk aan de tentoonstelling is de werkgroep vanaf 27 oktober 1980 tot begin april 19.81, met een korte onderbreking rond de jaar wisseling, gemiddeld éénmaal per week aan het werk geweest k

De Spuije | 1981 | | pagina 6