op het kantoor van D.J. van der Have b.v. te Kapelle. De tentoonstelling bestaat uit 16 stuks fotopanelen, aange vuld met bijpassende teksten. Voor de inrichting van de ten toonstellingsruimte is verder gebruik gemaakt van een aan tal voorwerpen welke eigendom zijn van het museum voor Zuid en Noord-Beveland. Het geheel is in zeer goed overleg met het museum samengesteld. Ter begeleiding van de tentoonstelling is een brochure samen gesteld, die rijk geïllustreerd is en waarin in korte bijbe horende teksten een bepaald historisch beeld wordt geschetst van een aantal groepen van kleine monumenten Deze brochure is voor eei prijs van 3,tijdens de ten toonstelling in het museum te koop. Zeker wat betreft de brochure zijn wij het museum zeer er kentelijk, want zonder de belangrijke financiële steun van deze zijde zou het waarschijnlijk niet mogelijk geweest zijn, dit in deze uitvoering het licht te doen zien. Wij vertrouwen erop dat, voorzover dat nog niet gebeurd is, vele leden van de Heemkundige Kring en verdere belangstellen den van de tentoonstelling en de brochure kennis zullen ne men. De ITde-eeuwse stoeppaal, welke destijds in stukken gebroken lag opgeslagen in het Goese gemeente-archief (zie ons jaar verslag over het vorige jaar), is ondertussen gerestaureerd en geplaatst tegen de gevel van het museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Uiteraard een hele verbetering! H.J.R. Weinreich - voorzitter G.J. Lepoeter - sekretaris In aansluiting aan het hiervoor vermelde kunnen wij nog me dedelen, dat de tentoonstelling mogelijkerwijs gedurende één maand te zien zal zijn in Rotterdam op de afsluitende tentoonstelling "Het Stedelijk Detail". Een fraai sukses voor de werkgroep en een beloning voor veel noeste arbeid.redaktie ALS ER EEN SCHAAP OVER DE DAM IS Het in het vorige nummer opgenomen verhaal over het schaap herdersleven tussen de jaren 1875 en 1912 deed de heer C. Remijnse naar de pen grijpen. Zijn vader was vroeger schaap- 6

De Spuije | 1981 | | pagina 8