2 Historisch Jaarboek De 7e jaargang verscheen, met opnieuw een verscheidenheid aan artikelen over heden en verleden van de Bevelanden. Als redactieleden fungeerden mevr. C.Dominicus- Sevenster en de heren J. van der Woude, L.J. Abelmann en A.J. Barth. Het eerste exemplaar werd op de ledenvergadering aan de heer J. van der Woude overhandigd. Bijzondere publikatie Op 3 september 1981 werd aan de burgemeester van Goes, de heer F.G.A.Huber het eerste exemplaar van het boekwerk "De Grafzerken in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes", van de hand van de heer L.J. Abelmann, aangeboden. Lezingen Op 6 mei hield de heer A.J.Blok een lezing, getiteld:Kloetinge, 't zelve anders. Op de jaarvergadering van 6 november 1981 hield de heer J. van den Berg een lezing met als onderwerp: Op en om het waterlopen in Midden-Zeeland voor en tijdens de Romeinen. Een verslag daarvan vindt u elders in dit nummer. Excursie Op 3 juni werd de jaarlijkse excursie gehouden. Ditmaal betrof het, begunstigd door fraai zomerweer, een bezoek aan de bedrijven van Van der Have te Kapelle en Rilland. Een vijftigtal leden nam aan de excursie deel. Werkgroepen Zowel de werkgroep Veldnamen als de werkgroep Kleine Monumenten zetten hun werkzaamheden voort. De werkgroep Veldnamen is vrijwel gereed met het verzamelen van de veldnamen van Kloetinge. Daarna komt Kattendijke aan de beurtHet verslag van de werkgroep Kleine Monumenten treft u in het volgende nummer aan. Overige activiteiten Dankzij de medewerking van de gemeente Borsele was het wederom mogelijk een stand te bemannen op het schapenscheerdersfeest te Nisse. Op de beide Kerkepaddagen op Zuid-Beveland was de vereniging met een stand vertegenwoordigd in de toren van de Hervormde Kerk te Kapelle. De verkoopresultaten waren niet onbevredigend. Bij de gemeente Reimerswaal werd aangedrongen op het behoud van een aantal oesterloodsjes te Yerseke. De gemeente berichtte ons dat er in het kader van de ruimtelijke ordening aandacht aan onze opmerkingen zou worden besteed. De gemeente Kapelle vroeg ons advies over de vaststelling van een aantal straatnamen in die gemeente. Met onze opmerkingen hield de gemeenteraad rekening. Een in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit georganiseerde cursus Oud-Schrift ging in het najaar van 1981 van start met een twaalftal cursisten

De Spuije | 1982 | | pagina 4