3 Afscheid Op de ledenvergadering van 6 november 1981 nam de heer J. van der Woude afscheid als bestuurslid van onze vereniging. Hij is één van de mensen van het eerste uur. Op dinsdagmiddag 29 oktober 1974 woonde hij een vergadering bij van de "redaktie voor het Historisch Jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland". Op de tweede vergadering van deze commissie werd besloten tot de oprichting van de Heemkundige Kring. Tot de publiekgerichte aktiviteiten in de vereniging van de heer Van der Woude kunnen worden genoemd zijn publikaties in de jaarboeken 1977 en 1981, resp. over het retoricagilde De Wijngaardrancke en over het beleg van Goes in 1572, en zijn lezing op de najaarsvergadering 1980 over dr. van Renthergem, een Goese pionier als psychisch genezer, wiens verdiensten in de Culturele Raad van Goes niet helemaal begrepen werden. Men sprak daar van een man van 12 ambachten en 13 ongelukken. Dit verbaasde de heer Van der Woude zeer. De heer Van der Woude zal niet meer voor het front van de vereniging treden. Voor zijn aktiviteiten als bestuurslid zij hem bij deze onze grote dank gebracht. Het verheugt ons, dat hij besloten heeft om als lid van de redactiecommissie te willen blijven fungeren. Het bestuur. Excursie 1982 In de vergadering van 25 januari 1982 besloot het bestuur Aardenburg in de excursie van dit jaar centraal te stellen. Het is het voornemen om een bezoek te brengen aan de St. Baafs, aldaar, aan het gemeentelijk museum, dat een unieke collectie Romeins aardewerk bezit en aan de achter dat museum gelegen kruidentuin, met veel oude inheemse kruiden. De St. Baafs te Aardenburg is een zeer oude kerk. De oudste delen ervan dateren van 959. Zeer bekend zijn de beschilderde grafkelders De excursie zal worden besloten met een mosselmaaltijd, waarbij degenen, die geen affectie hebben voor deze diertjes op een ander menu kunnen rekenen. Het is de bedoeling om de excursie in oktober 1982 te houden. U krijgt daarvoor nog een uitnodiging.

De Spuije | 1982 | | pagina 5