DE SPUIJE Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden Opgericht 1975 Nr. 8 oktober 1982 Sekretariaat Wijngaardstraat 3a, 4461 DA Goes. Ten geleide Voor u weer een nieuwe aflevering van het mededelingenorgaan. Wij hopen dat de inhoud weer "voor elck wat wils" is. Zoals u uit de stukken voor de jaarvergadering zal blijken is onze vereniging gezond. De financiële positie is goed en het ledental vertoont nog steeds een stijgende lijn, al is dat langzaam en gestadig. Dat houdt in, dat de aktiviteiten doorgang kunnen blijven vinden. Ook dit jaar kan daarom weer een jaarboek worden uitgegeven. De prijs kan daarbij op het nivo van vorig jaar worden gehouden. Enkele bijzondere publikaties vormen thans binnen het bestuur onderwerp van gesprek. Het bestuur Van de penningmeester Een groot aantal leden heeft tot dusverre de kontributie over 1982 nog niet betaald. Zij hebben inmiddels een verzoek ontvangen dat alsnog te doen. De inning van de kontributie over 1983 zal net als in het voorgaande jaar weer per acceptgirokaart geschieden, U kunt deze kaart te zijner tijd tegemoet zien. Historisch Jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland 1982 Eind dit jaar zal het 8e jaarboek van onze kring verschijnen. In het boek zijn de volgende artikelen opgenomen. Grote Markt 1 en 3 te Goes, De huizen, de bewoners en hun scherven door L. J. Abelman. Maria Coomans en het orgel in de Nederlandse Hervormde Kerk van Wemeldinge door G. J. Lepoeter. De meestoot "In de Vlugt" te Nisse, 1860 - 1893 door J. A. Mol. De geschiedenis van de arbeidersbeweging in Colijnsplaat over de jaren 1880 - 1940 door G. van der Wal en F. H. Klerk en De pomp op de Beestenmarkt te Goes door mevr. G. S. van Holthe tot Echten. De prijs kon worden gehandhaafd op f 20,- per exemplaar voor leden en f 23,50 voor niet-leden.

De Spuije | 1982 | | pagina 3