9 Opsporing verzocht Op deze oproep in de vorige Spuije tot lokalisering van de spoorwegovergang reageerden enkele persoenen. Eén ervan sprak over de overgang in de omgeving van Oostdijk, anderen plaatsten haar in Goes, namelijk de thans nog bestaande spoorwegovergang aan de van Hertumweg, vroeger M.A. de Ruijterlaan/Poelweg IV. De heer Remijnse te Wolphaartsdijk kon zich de boomgaard van J. de Jonge en de houten bielzen aan weerszijden van de overgang nog goed herinneren. De hieronder afgedrukte foto van een gebrekkige man in zijn bokkewagen stamt uit 1929. De foto zou genomen zijn in Colijnsplaat. Wie weet wie deze man is. Reacties graag aan het secretariaat. Butendiekers in 's Heer-Arendskerke door M.J. Geuze In het historisch jaarboek, no. 3, 1977, schrijft Dhr. Lepoeter een artikel over 'De Butendiekers' in 'Tumult op het kerkelijk erf te Schore'. Deze 'Butendiekers', genoemd naar Ds. Buitendijk te Schore, die zich op zijn beurt weer een volgeling van Ds. van Hattum noemde, waren vrijwel in elke plaats te vinden. Uit de kerkeraadsnotulen uit 's Heer-Arendskerke, blijkt, dat de invloed van deze van Hattum ook tot in die gemeente was doorgedrongen. In de notulen van 1699 lezen we, dat een zekere Pieter Giljaems verklaart, dat in de kerk van 's H.-Arendskerke de leer der waarheid niet werd gebracht en dat hij het met van Hattum hield. Door de kerkeraad hierover nader ondervraagd zijnde, weet liij zijn besluit echter niet nader te motiveren. In okt. 1701 brengt de predikant verslag uit van de te Kloetinge gehouden Classi- cale vergadering, waar men bezwaren had tegen het beroep van Ds. Buitendijk

De Spuije | 1983 | | pagina 11