Werkgroep Kleine monumenten Door uiteenlopende oorzaken, zoals vertrek van medewerkers en tijdsgebrek dreigt de werkgroep Kleine Monumenten, die in haar bestaan al zoveel nuttig werk heeft verricht, teniet te gaan. De werkgroep heeft al vele kleine monumentjes, zoals stoeppalen, muurankers, pompen, makelaars etc. voor het nageslacht op foto en kaart vastgelegd. Enkele dorpen op Zuid- en Noord-Beveland werden al grotendeels bewerkt. Hoogtepunt in het werk was de tentoonstelling, geheel door eigen mensen ingericht, die gehouden werd in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Deze bestaat thans nog in de vorm van een reizende tentoonstelling. Het zou zeer te betreuren zijn indien de werkgroep door gebrek aan medewerkers zou moeten worden opgeheven. Meldt u zich daarom aan als lid van deze werkgroep. Het werk vraagt toch waarlijk niet alle tijd van u. Bovendien, wat is er mooier dan zo nu en dan op ontdekkingsreis te gaan op de Bevelanden en daarbij zaken te zien, waaraan u maar al te vaak achteloos voorbij gaat. De heer Lepoeter, secretaris van de werkgroep, Noordweg 23 te Kapelle is gaarne bereid uw naam als lid te noteren en u vervolgens uitgebreid te informeren. Bijeenkomst Federatie van Heemkundige Kringen Op woensdag 12 oktober 1983 om 20.00 uur vindt er een bijeenkomst plaats van de Federatie van Heemkundige Kringen met als onderwerp;Veldnamen. De heer F. Zeiler uit Zwolle houdt dan een inleiding. Hij is lid van de Culturele Raad van Overijssel, een provincie waarin men al heel veel ervaring heeft opgedaan met veldnamenonderzoek. De bijeenkomst wordt gehouden in de bovenzaal achter de Westerkerk aan de Westwal te Goes. Belangstellenden hartelijk welkom.

De Spuije | 1983 | | pagina 15