3 Aktiviteiten 1983 In de lezingen van de heren Brand en Pot, resp. op 25 maart en 3 mei gehouden, stond de Westerschelde centraal. De heer Brand gaf op boeiende wijze een beeld van het ontstaan van de Westerschelde, vergezeld van een diapresentatie. De heer Pot van de Dienst Scheepvaart en Maritieme Zaken deed hetzelfde ten aanzien van de loodsdienst op de Schelde. Na zijn lezing werd er een film vertoond. Beide lezingen mochten zich in een goede belangstelling verheugen. Op 27 mei werd er in de omgeving van Heinkenszand een natuurwandeling gehouden. Bij de schaapskooi van de Stichting De Zeeuwse Schaapskudde aan de Nieuwkamerseweg verzamelden zich rond 19.00 uur een 40-tal leden. Om een goede uitleg van de natuur tijdens de wandeling mogelijk te maken, werden kleinere groepjes gevormd. Als excursieleiders traden op de heren J. Damen en R. Stein van de schaapskudde en onze leden, de heren A. Beenhakker en I. Ovaa. Via de Oudekamersedijk, de Oude Zanddijk en de Nieuwekamersedijk werd een wandeling van ca. 4 km gemaakt, waarbij op prettige en leerzame wijze een groot aantal aspekten van het landschap en de flora van de dijken toelichting kreeg. Vanzelfsprekend kwam ook het onderhoud van de dijken met behulp van de schaapskudde uitgebreid aan de orde. Bij terugkomst in de schaapskooi stond in het informatiecentrum de koffie reeds klaar. Een korte videofilm over de Zuidbevelandse bloemdijken besloot deze inteiessante avond. Op 23 juni werd er te Waarde een dorpswandeling gehouden. Voor deze dorpswandeling van onze vereniging kwamen ca. 35 deelnemers naar Waarde, wat, mede gezien de andere grote evenementen op die dag (kerkepad op Walcheren en Z.L.M. manifestatie te Kruiningen) een mooie opkomst is. De excursie begon in de N.H. kerk, waarvan de ingang voor sommigen wel wat moeilijk te vinden was. Daar werden we opgewacht door de heer Blok, die reeds 40 jaar koster is van deze mooie gerestaureerde kerk. Met enthousiasme vertelde hij van zijn kerk vele bijzonderheden bouw, grafzerken, graftombe van de heer Van der Nisse, restauratie, etc. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om de toren te beklimmen. Nadat ook de buitenkant van de kerk was bezichtigd, wandelden we naar de boerderij van de heer Verbrugge, waar de schuur uitgebreid kon worden bekeken. Vooral interessant was de verzameling oude werktuigen en gereedschappen die de heer Verbrugge op de voormalige graanzolder bewaart. Bij velen riep dit herinneringen op aan het zware handwerk van vroeger. Vervolgens werd de wandeling voortgezet naar de voormalige pastorie die er nu desolaat bijstaat. Het hekwerk aan de voorzijde is zeker interessant voor de werkgroep Kleine Monumenten, die in Waarde nog meer mooie dingen kan fotograferen. Van de pastorie wandelden we naar de zeedijk waar afscheid werd genomen van onze gids de heer Blok. Schaapscheerdersfeest te Nisse op zaterdag 18 juni 1983 Wederom nam de Heemkundige Kring deel aan deze folkloristische dag. In de kerk zorgde een stand voor het aanbod van publikaties en propaganda voor de vereniging. Door medewerking van het museum te Goes kon bovendien een expositie worden ingericht met foto's en tekeningen van de kerk te Nisse:

De Spuije | 1983 | | pagina 5