tr 7 Wat er van de 'eersaam borger' Bartel Martensen is geworden vermeldt het verhaal niet. Bronnen: Raze, invent, nr. 1573, fol. 45v-46v, fol. 13r-14r. Archief Herv. Gemeente Goes, invent, nr. 73 Handtekeningen zetten. Het was vroeger gewoon om fraaie handtekeningen te zetten onder acten van koop- en verkoop, verleden voor schepenen. Toch vond men rond 1774 dat in Schore niet meer noodzakelijk. Maar al te vaak bleken partijen niet te kunnen schrijven. Het college van schepenen besloot dan ook het volgende: 'Is geresolveert door de wet van Schore en Vlake om voortaan te beginnen met den jare 1774, de leverynge niet meer door den verkoper of door schepens te onderte kenen, zoals voor dezen altoos plagt te geschieden, maar alleen dezelve maar door den secretaris te ondertekenen, omdat dikwijls de wegleveraars niet kunnen schrij ven, of anders zeer gebrekkig is, en voor schepenen is 't een hoope moeyte en 't dient niet ter zake' De heer Lindhout te Goes wordt bij deze dank gebracht voor deze sprokkeling. En dat het ondertekenen inderdaad geen sinecure was blijkt uit onderstaande foto. i s. C Bron: Raze, inv. nr. 3471, fol. 73r, 1774. De foto is van folio 63v. Schelden doet wel zeer Wij blijven nog even in Schore. De heer Geuze te 's Heer Arendskerke vergast ons op het hieronder staande verhaal. Op zondagmorgen 25 januari 1807, omtrent half elf, bevond zich met nog enige andere personen, die luid met elkaar praatten op het dorp Schore, Janis Zweemer. De schout, Cornelis Rottier, wees hen op het onbetamelijke hiervan op de dag des Heeren, om zich zo op de straat op te houden. De meesten van hen gingen toen

De Spuije | 1983 | | pagina 9