DE SPUIJE Mededelingenblad van de Heemkundige Kring de Bevelanden Opgericht 1975 NR. 11 Februari 1984 Sekretariaat: Laustraat36, 4453 AX 's Heerenhoek Van het bestuur. Vergezeld van aktiviteitenprogramma 1984 en een acceptgirokaart voor de betaling van de kontributie ontvangt u deze Spuije. Uit het aktiviteitenprogramma moge blijken dat wij weer getracht hebben om een aantrekkelijk geheel samen te stellen. Voor zover nodig delen we u mede, dat de lezingen, natuurwandeling en dorpswandeling ook nog afzonderlijk in de plaatselijke en regionale pers bekend gemaakt zullen worden. Twee aktiviteiten willen wij nog nader toelichten. De lezing van prof. dr. C. Dekker over ds H.J. Budding vindt plaats in de Oosterkerk, in verband met de te verwachte drukte. Wij besloten om voor deze lezing een bescheiden entreeprijs van f 1te heffen. De baten komen ten goede aan het jubileumfonds. Ook de lezing over het stadhuis van Goes kon niet in het museum worden gehouden. Deze vindt plaats in Slot Ostende. Wij spreken de hoop uit, dat de aktiviteiten even goed bezocht zullen worden als in 1983. het bestuur. Van de penningmeester Uw penningmeester verzoekt u vriendelijk de contributie 1984 zo spoedig mogelijk te willen voldoen middels bijgaande acceptgirokaart. Zoals u weet bedraagt de minimumcontributie nog steeds f 10,— per jaar. Mocht u wat meer willen of kunnen geven dan houdt hij zich aanbevolen. Verslag van de aktiviteiten van 1983. Excursie naar het museum te Goes op woensdag 7 september 1983. Om 19.30 uur kon onze vice-voorzitter de heer L.J. Abelmann, als directeur van het museum ruim 30 belangstellenden welkom heten in zijn museum in het centrum van Goes. De excursie was speciaal gericht op de tentoonstelling over de middeleeuwse dorps kerken van Zuid-Beveland. In een korte inleiding werd de opzet van de tentoonstelling toegelicht en werd nader ingegaan op de belangrijkste aspecten van de kerkbouw in de middeleeuwen. Daarna werd de uitgebreide en interessante tentoonstelling

De Spuije | 1984 | | pagina 3