12 Viering Jubileum Op vrijdag en zaterdag 26 en 27 oktober 1984 herdenkt onze vereniging, dat 10 jaar geleden de basis werd gelegd voor wat thans de Heemkundige Kring De Bevelanden is. Dat geschiedt op vrijdagavond met een lezing, verzorgd door mevr. Fris en de Heren Lamoree en Salomons over het onderwerp: Rechtbeginselen in beeld, de allegorische decoratie van het stadhuis te Goes. Deze lezing vindt plaats in Slot Ostende. Op zaterdag 27 oktober wordt om 1 5.00 uur in het gebouw van het museum de tentoonstelling: Het stadhuis door de eeuwen heen geopend door de burgemeester van Goes. U bent ter gelegenheid van deze opening hartelijk welkom in het museum. Op vertoon van de bij deze Spuije gevoegde kaart, waarop uw naam staat vermeld, kunt u dan uw jubileumgeschenk in ontvangst nemen. Heeft u onverhoopt geen tijd dan kunt u dat in de week van 29 oktober - 2 november ophalen bij de gemeentelijke archiefdienst, Wijngaardstraat 3a te Goes, ook tegen inlevering van de kaart. Niet opgehaalde exemplaren worden na 2 november 1984 verzonden. De bevrijding van Zuid- en Noord-Beveland. Eind oktober van dit jaar zal het 40 jaar geleden zijn dat Zuid- en Noord-Beveland van de Duitse overheersing werden bevrijd. Ter gelegenheid daarvan verschijnt op 26 oktober onder onze auspiciën het boekwerk "De Ontzetting van de Gans." U kunt daarop nog intekenen voor de voordeelprijs van f 17,50 ex verzendkosten. In deze Spuije treft u ook een verhaal aan over de oorlog. De reis van de Goesenaar A. Geene vanuit Leipzig naar huis, dat hij grotendeels schreef tijdens het opont houd van vele dagen in Zutphen. Om wille van de oorspronkelijkheid geven wij het hierbij weer zoals het door de heer Geene is opgetekend.

De Spuije | 1984 | | pagina 14