DE SPUIJE Mededelingenblad van de Heemkundige Kring de Bevelanden Opgericht 1975 NR. 13 FEBRUARI 1985 Sekretariaat: Laustraat 36, 4453 AX 's Heerenhoek Van het bestuur, Spuije nr. 13 biedt u een aantal lezenswaardige artikeltjes, die voornamelijk onder het motto "terugblik" kunnen worden gerangschikt. Allereerst het jaarverslag van de kring over 1984. Verder terugblikken op de uitgave van het jubileumgeschenk met de jubileum viering, de oorlogspublicatie, het jaarboek en de lezing van prof. dr. C. Dekker. Enkele Goesenaars hebben hun ervaringen uit de oorlog voor ons op papier gezet. Enkele vaste rubrieken treft u ook in deze Spuije weer aan. Op deze plaats willen wij u alvast in kennis stellen van de plannen om een nieuwe werkgroep binnen de kring op te richten. Deze zal zich gaan toeleggen op de bestudering van de sociale geschiedenis van de Bevelanden. Zodra de plannen vaste vorm hebben aangenomen zullen de leden van de kring van de doelstellingen en werkwijze van de werkgroep in kennis gesteld worden. Verder vindt u in deze Spuije tevens een oproep aan geïnteresseerden in spoorweg geschiedenis om mee te werken aan een streven van de werkgroep "Regionale geschiedenis van Nederland" van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Deze werkgroep start een onderzoek naar de omstandigheden van de aanleg van de spoor lijnen in het hele land. Doel daarvan is om met al de regionale bouwstenen te komen tot een landelijk beeld. Bijgaand vindt u een kaartje waarop u het te verschijnen boek Goese straatnamen met korting kunt bestellen. Tot slot treft u hier ook het activiteitenprogramma aan met een toelichting. Het bestuur. Van de penningmeester De penningmeester verzoekt u vriendelijk de contributie 1985 zo spoedig mogelijk te willen voldoen middels bijgaande acceptgirokaart. Zoals u weet bedraagt de minimumcontributie nog steeds f 10,— per jaar. Mocht u wat meer willen en kunnen geven dan houdt hij zich aanbevolen. Degenen onder u die tot nu toe hun contributie 1984 nog niet hebben voldaan, vinden hierbij een aparte kennisgeving ingesloten. In dat geval gelieve u de acceptgirokaart te gebruiken voor de contributie over beide jaren. Wilt u dat wel even apart vermelden? Degenen van wie reeds de contributie over 1985 werd ontvangen vinden hierbij geen acceptgirokaart.

De Spuije | 1985 | | pagina 3