3 Eén daarvan betreft het al jaren in voorbereiding zijnde boek over de Veldnamen van Kloetinge. Herhaaldelijk werd de publicatie hiervan al aangekondigd, doch steeds kon dit nog niet verwezenlijkt worden. Zo ook in het afgelopen jaar. (In het streekadver- tentieblad De Bevelander werd zelfs onlangs al vermeld dat "De veldnamen van Kloetinge" reeds was verschenen. Aldus ontstaat een "spookboek", dat er zou moe ten zijn, doch in werkelijkheid (nog) niet bestaat.) In het verslagjaar werd aan de veld namen van Kloetinge de nodige aandacht besteed. De werkgroep kon tot zijn genoe gen enkele nieuwe leden verwelkomen. De voorzichtige verwachting is dat de publicatie betreffende Kloetinge eind 1985 het licht zal kunnen zien. Naast Kloetinge stonden wat archiefonderzoek betreft ook Waarde en Wolphaartsdijk in de belangstelling, terwijl ook aan Schore en Kapelle aan dacht geschonken werd. De werkzaamheden hiervan vinden regelmatig voortgang. Op 4 oktober 1984 vond een vergadering plaats, waarbij de stand van zaken doorgeno men werd. Daarbij bleek dat het archiefonderzoek door een hechte groep in de win termaanden voortgang vindt, doch dat voor een aantal plaatsen het veldwerk wat min der aan bod komt. Allen waren de overtuiging toegedaan, dat een nieuwe uitgave van de werkgroep de beste reclame is, en een stimulans voor verder onderzoek. Excursie De jaarlijkse excursie, die gepland was op 18 augustus naar het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde, kon wegens gebrek aan belangstelling geen doorgang vinden Dorpswandeling Op zaterdag 23 juni werd Kortgene bezocht voor de jaarlijkse dorpswandeling. In de Spuije nr. 12 van september 1984 is het verslag van deze wandeling gepubliceerd. Natuurwandeling Dit evenement vond plaats op zaterdag 19 mei in de omgeving van Kapelle en Yerseke. Het verslg ervan is eveneens in De Spuije nr. 12 opgenomen. Lezingen In het verslagjaar werden 4 lezingen gehouden. Op 28 februari sprak de heer R. Martinet uit Heikant over de vlascultuur. Onze akti- viteitensecretaris, de heer A.J. Barth, hield op 6 april een lezing over schoolstrijd in Goes. Van beide lezingen is een verslag opgenomen in De Spuije nr. 12. Op 21 september hield de bekende historicus prof. dr. C. Dekker een lezing over Huibert Jacobus Buddingh en zijn gemeenten in Zeeland. Elders in dit blad is daarvan een verslag opgenomen. Na afloop van de jubileumvergadering op vrijdag 26 oktober, werd door de heren C. Salomons en J. Lamoree, mede-auteur van onze jubileumpublikatie "De ideologie van een stadsregering", een lezing gehouden over het onderwerp van hun boek. Voor de lezing kan naar het boek zelf worden verwezen. Jubileumviering Aan het 10-jarig bestaan van de vereniging werd op verschillende manieren aandacht besteed. In de eerste plaats werd aan alle leden een gratis exemplaar van de jubileum uitgave verstrekt. Voorts werd over het onderwerp van dit boek door de auteurs een

De Spuije | 1985 | | pagina 5