4 lezing gehouden na afloop van de jaarvergadering. Op zaterdag 27 oktober werd het jubileumboek officieel gepresenteerd in het stad huis te Goes. Van deze presentatie is elders in dit blad verslag opgenomen. Eveneens in het kader van de jubileumviering werd in het museum te Goes een ten toonstelling ingericht over de bouwgeschiedenis van het Goese stadhuis. Publikaties Het verenigingsblad De Spuije verscheen twee keer: nr. 11 in februari en nr. 12 in september. Het Historisch Jaaboek verscheen voor de tiende keer. Als jubileumpubli- katie werd uitgegeven "De ideologie van een stadsregering", handelend over het deco ratieprogramma van het stadhuis van Goes. Dit boek werd aan alle leden gratis ver strekt. Andere activiteiten Zoals gewoonlijk werd ook dit jaar weer deelgenomen aan het traditionele schaap- scheerdersfeest te Nisse, dat op zaterdag 16 juni voor de vijfde keer werd gehouden. Een verslag daarvan is opgenomen in De Spuije nr. 12. PRESENTATIE JUBILEUMUITGAVE OP ZATERDAG 27 OKTOBER 1984. Nadat op vrijdagavond 26 oktober de jubileumvergadering had plaats gevonden, werd het bestuur op zaterdag daarna in het stadhuis van Goes ontvangen door het gemeen tebestuur voor de presentatie van het jubileumboek "De ideologie van een stadsrege ring". Een passender omgeving was hiervoor niet denkbaar, omdat het boek immers handelt over datzelfde monumentale gebouw. Ook de auteurs van het boek waren aan wezig, benevens oud-bestuursleden van onze vereniging en een vertegenwoordiging van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond (KNOB), in samenwerking waarmee de publikatie tot stand kwam. Na een welkomstwoord van de burgemeester van Goes, de heer mr. W. Blanken, schetste de voorzitter de totstandkoming van het boek en ging hij in op de inhoud en betekenis van de titel, een en ander gezien in historisch perspectief. Het eerste exemplaar werd vervolgens door de heer Goettsch aan de burgemeester overhandigd als waardering voor de medewerking die van de gemeente werd ondervonden bij de realisering van de uitgave. De burgemeester sprak vervolgens een kort dankwoord. Daarbij opende hij symbolisch tevens de tentoonstelling "Het stadhuis door eeuwen heen" die in het museum ingericht was. Na afloop van de bijeenkomst in het stadhuis bezichtigde het gezelschap de tentoon stelling. LEZING PROF. DR. C. DEKKER Op vrijdag 21 september 1984 hield prof. dr. C. Dekker in de Oosterkerk te Goes een lezing getiteld: Huibert Jacobus Budding en zijn Zeeuwse gemeenten. Rond 1 50 belangstellenden woonden de lezing bij over één der merkwaardigste figuren in de zeeuwse kerkgeschiedenis. Ds. Budding werd in 1832 predikant van de Hervormde Gemeente te Biggekerke. In 1836 scheidde hij zich af van de Hervormde Kerk. In 1837 werd hij predikant van

De Spuije | 1985 | | pagina 6