6 De samenstellers zijn: A.J. Barth, F.H. de Klerk en J.L. van der Valk. OPSPORING VERZOCHT Tot onze vreugde ontvingen wij van dhr. de Boo uit Kwadendamme toch nog een reactie op de foto met de erepoort uit De Spuije nr. 11. Deze poort werd in 1919 ge bouwd te Kwadendamme ter gelegenheid van het Vredesfeest van dat jaar. 1919 was immers het jaar waarin de Eerste Wereldoorlog officieel beëindigd werd met de Vrede van Versailles. Het bouwsel, goed voor de eerste prijs in de dorpscompetitie, was ge bouwd bij de lindenboom aan het einde van de Dorpsstraat, thans A. de Koningstraat. Een andere foto van de poort werd onder nr. 33 opgenomen in het boekje "Kwaden damme in oude ansichten", samengesteld door dhr. De Boo (Zaltbommel 1974). De heer De Boo wordt zeer bedankt voor zijn reactie. Op de schoolfoto die door dhr. Geuze te 's-Heer Arendskerke was toegezonden aan de redaktie kwamen nog geen reacties binnen. Een nieuwe foto laten we hier in deze rubriek weer afdrukken. Het betreft een foto uit het bezit van het gemeentearchief van Goes, waarvan verder niets bekend is. Wij dateren de foto op circa 1910, en het lijkt om een Noord-Bevelandse boerderij te gaan, gezien de klederdracht van de boerin. De foto is wat "mooiergemaakt", de fotograaf heeft namelijk de witte lijnen die op de schuur aan het dak en rond de deuren te zien zijn met een pensee! wat extra aangezet. Op de originele foto zijn duidelijk de penseel streken nog te zien. Oplossingen kunnen worden gestuurd aan het secretariaat. Historisch-topografische atlas. Gemeentearchief Goes

De Spuije | 1985 | | pagina 8