7 MEDEDELING Onderstaande mededeling wordt geplaatst op verzoek van prof. dr. W.Th.M. Frijhoff, Erasmusuniversiteit te Rotterdam, subfaculteit Maatschappijgeschiedenis i.o. Ter herdenking van de gebeurtenissen uit 1787, de Franse (1789) en de Bataafse Omwenteling (1795 e.v.), is een Comité Tweede Eeuwfeest Nederlandse en Franse Revolutie opgericht, dat zich ten doel stelt allerlei initiatieven in dit kader te stimu leren en te coördineren. Het comité probeert zoveel mogelijk structuur aan te brengen in de herdenkingen teneinde het inzicht in de vernieuwingen die toen plaatsvonden te vergroten en een samenhangend beeld van de periode 1750 - 1820 te verkrijgen. In het comité zijn enige landelijke instellingen op het gebied van wetenschap en cul tuur vertegenwoordigd, zoals het Algemeen Rijksarchief, het Rijksmuseum en het Nederlands Historisch Genootschap; het bevat tevens enkele historici en Neerlandici die gespecialiseerd zijn op het gebied van de achttiende en negentiende eeuw. Het comité zou graag zo spoedig mogelijk (het liefst vóór 1 maart) inlichtingen ontvangen over reeds geplande of te verwachten activiteiten. Contactadres: W.Th.M. Frijhoff, Subfaculteit Maatschappijgeschiedenis EUR, Postbus 1738, 3000 DR Rotterdam. SAMENWERKING MET HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN De Heemkundige Kring Walcheren en onze vereniging hebben eikaars activiteiten open gesteld voor de leden van beide verenigingen. Op woensdag 20 maart 1985 houdt de heer L. Drijgers, oud-hoofd van het Meteosta- tion Vlissingen van het KNMI voor de leden van de Heemkundige Kring Walcheren een lezing onder de titel "Het KNMI en het weer". De lezing wordt gehouden in ho tel Walcheren te Koudekerke. Aanvang 20.00 uur. Op woensdag 24 april 1985 houdt de Heemkundige Kring Walcheren haar jaarverga dering wederom in hotel Walcheren te Koudekerke. Het programma voor deze avond is nog niet bekend. U bent hartelijk welkom op deze avonden van onze zustervereniging. De overige akti- viteiten van Walcheren zullen bekend gemaakt worden in de plaatselijke en regionale pers. Ook in de volgende aflevering van De Spuije kunt u mededelingen verwachten. De beide besturen van de verenigingen hebben inmiddels op bestuurlijk niveau ook kontakten gelegd. Zodra daartoe aanleiding bestaat zullen wij u middels De Spuije of een speciale mailing op de hoogte stellen. BOEKBESPREKING De laatste maanden verschenen, naast de onze, enige publikaties over facetten van de Bevelandse geschiedenis. C. Philipse deed een boekwerkje het licht zien over Wemeldinge. Onderwerpen die er in ter sprake komen zijn: de kerk met toren en torenklokken, aantekeningen uit de acta van de Kerkeraad. De Maalkote, het Blauwhuis ter Vesten, Klein Stelle en Landzicht, de parochierechtkamer, de Vliedbergen, vaten en putten, enzovoorts. Het boekje is verkrijgbaar in de boekhandel en het kost f 10,- per stuk. J.C. van Hartingsveldt schreef 't Reisvaerdig Beveland", uitgegeven door Den Boer te Middelburg. In het boekje dat van fraaie illustraties is voorzien, wordt een

De Spuije | 1985 | | pagina 9